Bilgisayar açılışta BIOS'a atıyor

0ndrylmz

Centipat
Daha fazla  
Format aşamasındayken kasmaya başladı onusürekli reset atıp hata verdi, sonra direkt BIOS'a atmaya başladı pç açılış tuşuna basıyorum BIOS açılıyor, pil sıfırladım RAM yer değiştirdim BIOS'tan birçok ayar yaptım videolar izlesim legacy UEFI her AHCI her şeyi denedim, her şey BIOS'ta çalışıyor gözüküyor fakat PC artık sadece BIOS'u açıyor.

Gigabyte B550 Gaming X v2.
Ryzen 5 5600X.
Goodram 8x2 3600.
FX 6700 XT MSI Mech 2X.

Format aşamasındayken kasmaya başladı onusürekli reset atıp hata verdi, sonra direkt BIOS'a atmaya başladı pç açılış tuşuna basıyorum BIOS açılıyor, pil sıfırladım RAM yer değiştirdim BIOS'tan birçok ayar yaptım videolar izlesim legacy UEFI her AHCI her şeyi denedim, her şey BIOS'ta çalışıyor gözüküyor fakat PC artık sadece BIOS'u açıyor.

Gigabyte B550 Gaming X v2.
Ryzen 5 5600X.
Goodram 8x2 3600.
FX 6700 XT MSI Mech 2X.

Bilgisayarda Windows kurulu mu? Yoksa kurulum aşamasında mı?

Kurulu değil kurulum aşamasında.

Seçtim hepsini seçtim denedim.
USB'yi takın ve F12 basın pc açılırken (tuş sizde değişebilir bilmiyorum sisteminizi). Boot menü gelecek USB'yi seçin ve kurulum yapın.

Dün, ikili kombinasyon ile bütün tuşlara bastım, mesela F1 F2, F3 F4, tek tek basmam mı gerekiyor.
Hayır. Sisteminizi atarmısınız? Bilgisayarınız açılırken o tuşa (bende F12 mesela) sürekli basacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı