Bilgisayar aniden aşırı yavaşlamaya başladı

KanatsızSinek

Hectopat
Yer
İstanbul / Gaziosmanpaşa
Daha fazla  
Meslek
Turizmde Danışmanlık, Info, Reception
Arkadaşlar merhaba. Daha dün hiçbir şey yokken bugün bilgisayarı açtığımda bir gariplik fark ettim. Bilgisayarda takılırken problem yok ancak oyun açtığımda kafayı yiyor resmen. Normalde M.2 SSD sayesinde en devasa açık dünya oyunlarında bile 3-4 saniyede Fast travel yapabiliyorken şimdi en basit oyunda bile 20-25 saniye sürüyor en az. Elden Ring gibi oyunlarda ise 1 - 1.5 dakika. FPS aşırı dengesiz yani normalde 60 FPS'te yap gibi akarak oynadığım oyunlarda bazen 60, bazen 30, bazen tamamen donuyor bir süre 1-2 FPS'lerde gidiyor. Çıldırmak üzereyim umarım virüsten dolayıdır. Bildiğiniz ücretsiz kullanabileceğim virüs programı filan varsa veya başka bir şey önerebilirseniz çok sevinirim dostlar. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ücretsiz olarak virüs programları çok iyi bir deneyim sunmuyor Windows Defender bu aralar güzel onun dışında sürücülerini güncelle bir de öyle dene.

Arkadaşlar dediklerinizin hepsini denedim düzelmiyor. Bilgisayarda herhangi bir virüs de bulmadı Windows Defender. Son çare olarak format atacağım. Eğer bu ekonomide bilgisayarın parçalarından birine bir şey olduysa… One soldier down. 🫡 Bana şans dileyin.

Geri
Yukarı