Bilgisayar aniden donuyor ve kapatılmazsa düzelmiyor

Xanter07

Hectopat
Hataları aşağıya bırakıyorum, Windows 11 kullanıyorum ve son zamanlarda iyice sıklaştı.

1689780520322.png

1689780610128.png

ekipmanlarım:AMD RYZEN 5 3600 Msi 1660 super Gskill 8x2 gb ram b450-m A pro max anakart ve powerboost 650 w psu

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var. Sorunu çözmek için arka planda bir oyun açıyorum ve böylece bilgisayarım donmuyor.
Açtığım oyunlarda ekran kartı ve işlemci kullanan oyunlar oluyor istersen dene belki işe yarar çünkü herhangi bir çözüm yolu bulamadım.

Hataları aşağıya bırakıyorum, Windows 11 kullanıyorum ve son zamanlarda iyice sıklaştı.

Eki Görüntüle 1868575

Eki Görüntüle 1868577
ekipmanlarım:AMD RYZEN 5 3600 Msi 1660 super Gskill 8x2 gb ram b450-m A pro max anakart ve powerboost 650 w psu
Bendede son birkaç aydır oluyor. Hatasına baktım kendikimin. Sebebi Psu'ya yeterli güç gitmemesiymiş. Eski Pc'min Psu kablosunu taktığımdan beridir devam ediyor. 😃 Sizde de aynı sorun olabilir mi?

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1868575

Eki Görüntüle 1868577
Aynı sorunu bende yaşadım arada oyun oynarken ama genel olarak oyunlara ilk girişte tamamen donuyordu öyle mavi ekran filanda vermiyordu ve restart tuşuna basmadan düzelmiyordu. Sistemimi yeni toplamıştım ama PSU hariç. Parçalar sıfır olmasına rağmen tüm parçaları tek tek teste soktum hiçbirinde sorun gözükmüyordu. Sonra topu değişmeyen tek parça olan PSU ya attım ve yine aynı Watt değerinde yeni bir PSU aldım. Çok şükür ki sorunum çözüldü. Çok sinsi bir hata olarak yorumluyorum çünki farketmek çok zor oldu, boşta hiçbir sorun yoktu fix oynadığım lol'de bir sorun yoktu, benchmark yaparkende sorun yoktu ama farklı şekilde anlık yük altına girdiğinde bu genelde oyun açılırken oluyordu, bazen oyunu bir süre oynadıktan sonra donuyordu ve restart tuşuna basmam gerekiyordu. Sorunu farkedene kadar 1 SSD'im veri kaybına uğradı ve olay ilk yaşandığında biosta gözükmediği için'de yeni SSD'de almış oldum. Yani ekstra masraf çıkarmadan diğer tüm parçalarının tek tek testlerini yapmanı ve hızlı biçimde sonuca ulaşmanı tavsiye ederim.
Ek olarak ben sorunu Windows 10'da yaşamaya başladım belki yazılımsaldır diye Windows 11'e geçiş yaptım sorun yine devam ediyordu.
Kısaca aynı semptomları yaşadım ve sorun PSU'dan kaynaklı oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı