Bilgisayar anında kapanıyor

metothe1112

Decapat
Daha fazla  
RAM
48
SSD veya HDD modeli
1tb
Ekran kartı
Apu
Anakart
Gigabyte X670-GAMING-X-AX V2 AMD X670 Soket
İşlemci
Ryzen 8700g
Arkadaşlar yardım lazım. Oyundayken birden kapandı şimdi ise anında kapanıyor. 1 saniye içinde güç tuşuna basar basmaz RGB'ler yanıyor anında istop ediyor sadece RAM RGB'si yaniyor. Daha bugün dizdim bilgisayarı. :( :( :(

Kardeşim RAM'leri çıkardım işlemciyi çıkardım takdim PSU patladi bomba gibi yandı 5K para çöp oldu iade için vatana başvurdum onlarda önce servise gidiyor ona göre iade yaparız diyor. Bunu geçtin bu PSU patladığında diğer parçalara zarar verdimi vermedini onu da bilmiyorum. Böylelikle tüm parcalarini sıfır aldığım PC çöp oldu kaldırdım attım sinirden teşekkürler yardim için moral -99999

Dalga geçiyorsundur umarım. Böyle bir şey olması imkansız gibi bir şey.

Dalga geçiyorsundur umarım. Böyle bir şey olması imkansız gibi bir şey.

Doğru söylüyorum hatta tüm kablaloları doğru takip takmadığıma 5 kez baktım, obsesif biriyim ama çok garip bir şekilde bomba gibi patladı evin içinde yanık kokulari halen var. çarpar diye hemen fişi de çekemedim 1 dk sonra çektim. Canım aşırı sıkkın uzun zamandır hayalini kurduğum bilgisayardi 70k'ya yakın param çöp oldu sadece PSU iade için göndereceğim yarın diğer parçalara zarar verdiyse iade ile ugrasmayacagim. Bazen en büyük hayallerin kullanmadan çöp olur, neylikle biriktirip almıştım yemeyip icmeyip.

Doğru söylüyorum hatta tüm kablaloları doğru takip takmadığıma 5 kez baktım, obsesif biriyim ama çok garip bir şekilde bomba gibi patladı evin içinde yanık kokulari halen var. çarpar diye hemen fişi de çekemedim 1 dk sonra çektim. Canım aşırı sıkkın uzun zamandır hayalini kurduğum bilgisayardi 70k'ya yakın param çöp oldu sadece PSU iade için göndereceğim yarın diğer parçalara zarar verdiyse iade ile ugrasmayacagim. Bazen en büyük hayallerin kullanmadan çöp olur, neylikle biriktirip almıştım yemeyip icmeyip.

PSU değiştirirsin olur biter. Sorun PSU'daymış bu arada özür dilerim. Diğer parçalara zarar vermemiştir zaten sadece PSU yanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı