Bilgisayar Arduino Leonardo'yu görmüyor

Rkeda

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,
Direksiyon seti yapmak için Arduino Leonardo R3 (Klon) aldım. Fakat bilgisayara taktığım zaman Aygıt yöneticisinde gözükmüyor, Bootloader moduna geçirdiğim zaman da hiçbir türlü gözükmüyor. USB portunda problem yok. Arduino üzerinde bulunan L ışığı sürekli olarak yanıp sönüyor.
İlk defa Arduino kullandığım için tecrübesizim.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle sorunu çözmüşsünüzdür ama çözmediyseniz yardımcı olabilirim.
Klon arduniolarda sürücü kurulması gerekiyor bu kurulumu gerçekleştirmediyseniz bu şekilde yüklemeniz gerek.
Daha sonra ardunio üzerinde butona çift basarak Bootloader moduna geçip yazılım yükleyebilirsiniz. Butonula yapamazsanız gnd ve reset pinlerini birbiririne değirerek de Bootloader moduna geçebilirsiniz.

Büyük ihtimalle sorunu çözmüşsünüzdür ama çözmediyseniz yardımcı olabilirim.
Klon arduniolarda sürücü kurulması gerekiyor bu kurulumu gerçekleştirmediyseniz bu şekilde yüklemeniz gerek.
Daha sonra ardunio üzerinde butona çift basarak Bootloader moduna geçip yazılım yükleyebilirsiniz. Butonula yapamazsanız gnd ve reset pinlerini birbiririne değirerek de Bootloader moduna geçebilirsiniz.

Acaba bana yardım eder misiniz bu konuda Arduino leanordo olarak değil de bu şekilde gözüküyor neden olabilir bootloder atamıyorum.

Dosya Ekleri

• 16159912212967223171914762700880.jpg
    16159912212967223171914762700880.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 348

Geri
Yukarı