Çözüldü Bilgisayar çalışırken aniden kapanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Video izlerken tak diye kapandı ASUS başlangıç ekranında takılı kaldı. Tabii bu sırada ben kasadan HDD'nin kapanıp açılma sesini duydum. Hem SSD hem HDD takılı sistemimde. Hard disk böyle çalışmaya başlıyor sonra kapanıyordu birkaç kere tekrarlandı güç kaynağından şüphelendim hemen şarteli kapatıp güç kablosunu çektim o sırada bir elektrik hissettim sanırım bilgisayarın kapatma tuşuna birkaç kere basıp elektriğini aldım. Yan kapağı açıp kablo temasını ve disklerime bağlanan kablolara baktım sorun yoktu. Şu an kasamdan güç kaynağı kısmından anlamlandıramayacağım anlatamayacağım bir ses geliyor. Sizce ne olmuş olabilir?

Video izlerken tak diye kapandı ASUS başlangıç ekranında takılı kaldı. Tabii bu sırada ben kasadan HDD'nin kapanıp açılma sesini duydum. Hem SSD hem HDD takılı sistemimde. Hard disk böyle çalışmaya başlıyor sonra kapanıyordu birkaç kere tekrarlandı güç kaynağından şüphelendim hemen şarteli kapatıp güç kablosunu çektim o sırada bir elektrik hissettim sanırım bilgisayarın kapatma tuşuna birkaç kere basıp elektriğini aldım. Yan kapağı açıp kablo temasını ve disklerime bağlanan kablolara baktım sorun yoktu. Şu an kasamdan güç kaynağı kısmından anlamlandıramayacağım anlatamayacağım bir ses geliyor. Sizce ne olmuş olabilir?

Açmaya çalıştığınız da ne oluyor?

Yemeğe gidiyorum gelince gelen bütün cevaplara yanıt vereceğim. Şimdiden teşekkürler. Bu arada şu an bilgisayardan yazıyorum sistem çalışıyor disk sağlıklarına baktım sorunsuz ekran kartının kullandığı güç ve işlemcinin kullandığı gücü kontrol ettim normal duruyor şu an. Yemekten geldikten sonra bir benchmark testi yapıp voltaj değerlerini tam kontrol edeceğim.

Açmaya çalıştığınız da ne oluyor?

Başta ASUS ekranında kaldı. Yazdıklarımı yaptıktan sonra sistem açıldı fakat aşağıdan yani diskin ve güç kaynağının gizlendiği kısımdan bir arabalardaki dedikleri "tırım" sesi gibi bir ses geliyor.

@Yener K. @kino hocam bir fikriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekanik disk için bu sesler pek hayra alamet değildir.

PSU ise Coil Whine da olabilir. Fan da olabilir. Bakmak lazım.

Çözüm
PC'den bağımsız olarak da deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı