Bilgisayar elektrik geldiği an açılıyor

fair0

Hectopat
Daha fazla  
Şehrimde biraz sık elektrik gidip geliyor. Özelikle geceleri sabah uyandığım zaman ara sıra bilgisayar açılmış vaziyette oluyor. Şu an 500W 80+ Bronze PSU kullanıyorum. PSU değiştirsem bile aynı. Ne seki şu anda kullandığım PSU da düğmesi var. Geceleri kapatıyorum fakat sabah PSU düğmesini açtığımda yine bilgisayar açılıyor. Normal mi bilmiyorum.

Bazı anakartlarda güç geldiğinde sistemin açılması ile ilgili özellik bulunabiliyor. BIOS ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Şehrimde biraz sık elektrik gidip geliyor. Özelikle geceleri sabah uyandığım zaman ara sıra bilgisayar açılmış vaziyette oluyor. Şu an 500W 80+ Bronze PSU kullanıyorum. PSU değiştirsem bile aynı. Ne seki şu anda kullandığım PSU da düğmesi var. Geceleri kapatıyorum fakat sabah PSU düğmesini açtığımda yine bilgisayar açılıyor. Normal mi bilmiyorum.

Anakartınız nedir?

Anakartınız nedir?
1683536859492.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu rehberdeki ayarı always off yapmayı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu rehberdeki ayarı always off yapmayı deneyin.
video için teşekürler şimdi yapacam aklıma soru takıldı su anki gibi ayar acık olunca ekran kartına zarar gelme ihtimali varmı ?

video için teşekürler şimdi yapacam aklıma soru takıldı su anki gibi ayar acık olunca ekran kartına zarar gelme ihtimali varmı ?
Hayır yok. Ancak haberiniz olmadan açılırsa biraz elektrik harcamış olursunuz.

Evet,tüm sisteme bile zarar verebilir.

Hayır yok. Ancak haberiniz olmadan açılırsa biraz elektrik harcamış olursunuz.
Hocam benim arkadaşım güç kaynağını yaktı öyle.

Evet,tüm sisteme bile zarar verebilir.

Hocam benim arkadaşım güç kaynağını yaktı öyle.
Elektrik gidip gelmesi yakabilir ancak sistemin çalışması yakmaz. Çok kalitesiz bie güç kaynağı yoksa.

Elektrik gidip gelmesi yakabilir ancak sistemin çalışması yakmaz. Çok kalitesiz bie güç kaynağı yoksa.

Zamanında bir şeyler yaktıgımı biliyorum eski PSU cok dandikti en son calısmayı bıraktı bilgisayarım neredeyse 10 yıllık elimden geldiği kadar yenilemeye calısıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı