Bilgisayar eskisine göre daha yavaş

ruzgarozturk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, son günlerde bilgisayarım aşırı ısınıyor hiçbir şey yapmasam bile ve Görev Yöneticisi'nden baktım bir tehdit göremedim ama bilgisayarım eskiden GTA 5'i bile çok kolay açarken şimdi oynayamıyorum bile (bilgisayar cahiliyim) ve PC'yi alalı daha 2 ay oldu olmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-21 140228.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-21 140228.png
    83,7 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran görüntüsü 2024-05-21 140156.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-21 140156.png
    69,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son günlerde bilgisayarım aşırı ısınıyor hiçbir şey yapmasam bile ve Görev Yöneticisi'nden baktım bir tehdit göremedim ama bilgisayarım eskiden GTA 5'i bile çok kolay açarken şimdi oynayamıyorum bile (bilgisayar cahiliyim) ve PC'yi alalı daha 2 ay oldu olmadı.

Sistem çok toz çeken bir yerdeyse temizlemen gerekebilir. Gözüne çarpmayabilir fakat sistem bileşenleri tozlandığı zaman gözle görülür bir ısı değişimi olabiliyor. Tabii sebebi farklı olabilir.

Her sistem paketten çıktığı ilk gün ki verimi vermeyebilir yapmanız gerekenler basit. Temiz bir şekilde usb ile format atmak, macunları yenilemek ve kasayı iyice tozlardan temizlemek.

Giydiğin ayakkabı ilk günkü gibi temiz mi? Bilgisayarın da kullandıkça hem ömründen hem de temizliğinden gidecek, ısındıkça performanstan, kirlendikçe ömründen verecek. Sen bilgisayara ilk gün oyun indirmemiştin şuanda GTA5 bile var bilgisayarında. Üzerinde 5 kilo yük olan eşek ve 100 kilo yük olan eşek aynı hızda koşamaz dimi?

Artı -2 Eksi
İkinci resimde yüklediğin RAM kullanımı boştayken mi öyle yoksa arkada oyun açıkken mi ? Eğer boştayken 14 GB kullanıyorsa bilgisayarda bir sorun vardır.

Giydiğin ayakkabı ilk günkü gibi temiz mi? Bilgisayarın da kullandıkça hem ömründen hem de temizliğinden gidecek, ısındıkça performanstan, kirlendikçe ömründen verecek. Sen bilgisayara ilk gün oyun indirmemiştin şu anda GTA 5 bile var bilgisayarında. Üzerinde 5 kilo yük olan eşek ve 100 kilo yük olan eşek aynı hızda koşamaz değil mi?

Saçma cevaplar vermeyin Allah aşkına arkadaş toz dolu olan bir harabede oturmuyorsa yeni alınan PC'nin iki ayda ne fanı tozlanır performansı düşer ne de macunu eskir.

Saçma cevaplar vermeyin Allah aşkına arkadaş toz dolu olan bir harabede oturmuyorsa yeni alınan PC'nin iki ayda ne fanı tozlanır performansı düşer ne de macunu eskir.
Ben disk doluluğundan, bilgisayar kullanım şeklinden bahsetmişim, sen bana harabe diyorsun. Saçma sapan demeden önce tüm cümleyi mi okusan?

Giydiğin ayakkabı ilk günkü gibi temiz mi? Bilgisayarın da kullandıkça hem ömründen hem de temizliğinden gidecek, ısındıkça performanstan, kirlendikçe ömründen verecek. Sen bilgisayara ilk gün oyun indirmemiştin şuanda GTA5 bile var bilgisayarında. Üzerinde 5 kilo yük olan eşek ve 100 kilo yük olan eşek aynı hızda koşamaz dimi?
Bilgisayarla ayakkabı ne alaka hocam? 2 ay oldu olmadı demiş, şimdi GTA5 oynanmıyor demiş. Sence bu ömürle mi alakalı?

Ben disk doluluğundan, bilgisayar kullanım şeklinden bahsetmişim, sen bana harabe diyorsun. Saçma sapan demeden önce tüm cümleyi mi okusan?
Öyle bir şey yok işte bilgisayara ne yapıcaksın da bu kadar performans düşücek ? SSD'de ağzına kadar doldurmadığın sürece bir sorun çıkarmaz.

Geri
Yukarı