Bilgisayar hoparlöründen garip bir ses geliyor

EMOyt

Decapat
Merhaba dostlar. Bu olay 1-2 kere falan başıma geldi size belirtmek istedim. Arada bir olan bir olay, laptop kullanıyorum ve hoparlörden garip bir ses geliyor misal Discord'da sesli konuşmaya girdiğimizde konuştuğumuz kişinin sesi hoparlörden çıkar ya işte öyle bir ses geliyor. Korkuyorum acaba PC hacklenmiş olabilir mi? Aranızda böyle bir problem yaşan var mı?
Merhaba dostlar. Bu olay 1-2 kere falan başıma geldi size belirtmek istedim. Arada bir olan bir olay, laptop kullanıyorum ve hoparlörden garip bir ses geliyor misal Discord'da sesli konuşmaya girdiğimizde konuştuğumuz kişinin sesi hoparlörden çıkar ya işte öyle bir ses geliyor. Korkuyorum acaba PC hacklenmiş olabilir mi? Aranızda böyle bir problem yaşan var mı?
Hızlı cevap verirseniz sevinirim....
Hızlı cevap verirseniz sevinirim....

Hocam biraz açıklayın lütfen o sesi bize. Müneccim değiliz. Discord üzerinde ne sesi geliyormuş çözemedim. Zaten normalde ses hoparlörden çıkmıyor mu? Hoparlörden ses geliyormuş gibi diyorsunuz. Biraz tuhaf konuşuyorsunuz anlaşılmıyor dedikleriniz. ya da biz malız anlayamıyoruz.

Sesi kaydedip atar mısınız?
PC hacklenmiş olabilir mi de koptum ben🤣🤣🤣
Abicim sen PC hacklenmesini basit bir şey mi sanıyorsun. Ya da şöyle farklı şekilde diyeyim... Millet ne yapsın senin bilgisayarını? Niye hacklesin. Komik olmayın yahu.

Soruya gelirsek de. Kullandığın kulaklık nedir bilmiyorum ancak Discord ile uyumsuz olabilir. Discord'un ses ayarlarında hem giriş hem de çıkış aygıtlarının kulaklıkta olduğundan emin ol. Ayrıca kulaklığı Discord ile kullanırken Windows ses aygıtlarında kulaklık seçili olduğundan emin ol.
Dostum söylediğim şey tamamen discord dışı bir konu. Hoparlörden ses gelior fakat bu discorddayken olmuyor sorun bu. Hem hackerlar kimlik kartı bilgilerimi falan hackliyecek belkide veyada başka bişi için hackliyecek bilgisayarı? Ayrıca kulaklık demedim hoparlör dedim, dikkatli oku.
Hocam biraz açıklayın lütfen o sesi bize. Müneccim değiliz. Discord üzerinde ne sesi geliyormuş çözemedim. Zaten normalde ses hoparlörden çıkmıyor mu? Hoparlörden ses geliyormuş gibi diyorsunuz. Biraz tuhaf konuşuyorsunuz anlaşılmıyor dedikleriniz. ya da biz malız anlayamıyoruz.
Dostum nasıl tanımlayacağımı bilemiyorum. kulaklık mikrafonundan nefes alıp verme sesi gibi bir ses.

Dostum söylediğim şey tamamen Discord dışı bir konu. Hoparlörden ses gelior fakat bu Discord'dayken olmuyor sorun bu. Hem hackerlar kimlik kartı bilgilerimi falan hackliyecek belki de veya da başka bir şey için hackliyecek bilgisayarı? Ayrıca kulaklık demedim hoparlör dedim, dikkatli oku.

Dostum nasıl tanımlayacağımı bilemiyorum. Kulaklık mikrofonundan nefes alıp verme sesi gibi bir ses.

O zaman senin mikrofon hoparlöre ses veriyor. Onu ses ayarlarından ayarlayacaksın.

Ses discord ile alakasız herhangi bir oyun oynarken yada bir sitede dolaşırken aniden hoparlörden ses gelior.
PC hacklenmiş olabilir mi de koptum ben🤣🤣🤣
Abicim sen PC hacklenmesini basit bir şey mi sanıyorsun. Ya da şöyle farklı şekilde diyeyim... Millet ne yapsın senin bilgisayarını? Niye hacklesin. Komik olmayın yahu.

Soruya gelirsek de. Kullandığın kulaklık nedir bilmiyorum ancak Discord ile uyumsuz olabilir. Discord'un ses ayarlarında hem giriş hem de çıkış aygıtlarının kulaklıkta olduğundan emin ol. Ayrıca kulaklığı Discord ile kullanırken Windows ses aygıtlarında kulaklık seçili olduğundan emin ol.

Başıma benzer bir durum masaüstü pc'de gelmişti. Dandik bir Speaker kullanıyordum. Sesi sonuna kadar açınca çok derinden konuşma sesleri geliyordu. Uzun süre çözemedim mevzuyu. En sonunda bir amatör telsiz almıştım o zaman ortaya çıkmıştı olay. Yakınlarda büyük bir inşaat vardı 30 katlı falan bir plaza yapılıyordu. Orada çalışanlar telsiz ile konuşuyormuş ve nasıl oluyorsa benim dandik speaker o telsiz frekansını yakalıyormuş. :)

Speaker değiştirince sorun düzelmişti.
Deniyeceğim bunu dostum.
Konuştuğumuz kişinin sesi hoparlörden çıkar mı? Nasıl bir ses o discorddaki tarif etmeye çalıştığın örneği bile anlayamadım ben :) nereden çıkacaktı konuştuğumuz kişinin sesi başka :)
Knk hayır ben normal bir sitede dolaşırken veyada bir oyun oynarken aniden hoparlörden ses duyuyorum.
@EMOyt hocam, sorunu tam açıklamadan yanıtlayamayacağız biz bu soruyu çünkü sorun tam belli değil.
Dostum şöyle açıklıyayım. Herhangi bir sitede veyada oyunda dolaşırken hoparlörden garip bir ses gelmeye başlıyor sanki biri discorddan bağlanmış gibi bir ses. Aynı kulaklık mikrafonundan nefes alıp vermeye benziyor çıkan ses ortalama 20 saniye sonrada ses kesiliyor ve hoparlörden gelen ses normalleşiyor.

Son düzenleme:
Ses Discord ile alakasız herhangi bir oyun oynarken ya da bir sitede dolaşırken aniden hoparlörden ses gelior.

Deneyeceğim bunu dostum.

Kanka hayır ben normal bir sitede dolaşırken veya da bir oyun oynarken aniden hoparlörden ses duyuyorum.

Dostum şöyle açıklıyayım. Herhangi bir sitede veya da oyunda dolaşırken hoparlörden garip bir ses gelmeye başlıyor sanki biri Discord'dan bağlanmış gibi bir ses. Aynı kulaklık mikrofonundan nefes alıp vermeye benziyor çıkan ses ortalama 20 saniye sonrada ses kesiliyor ve hoparlörden gelen ses normalleşiyor.

İçin rahat olacaksa virüs programları ile tarat bilgisayarı. Kaspersky öneriliyor genelde.

Geri
Yukarı