Bilgisayar İçin Mikrofonsuz Kulaklık ve Harici Mikrofon Tavsiyesi

Neko

Megapat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 İşlemci
MSI B550-A PRO Anakart
XPG Gammix D35 16GB (2x8) 3600MHz CL18 RAM
ID-Cooling Frostflow X 240 Soğutucu
Powercolor Fighter RX 6600 XT 8GB
WD Blue 1TB + WD Blue 1TB + WD Purple 1TB HDD + Adata Ultimate SU650 240G + Samsung PM991A 256G SSD
MSI MAG Forge 100M
Silverstone Strider Essential 500W 80+ Bronze (ST50F-ES230)
BenQ GW2270H 1080p 60Hz 5MS VA + LG 22MN430M-B 1080p 75Hz 5MS IPS
Meslek
Öğretmen
Profil Kapağı
1523109432
Selamlar.

Bugün Sinerji'den Cooler Master MH630 siparişi vermiştim 1300 TL'ye. İstediğim bütün kriterleri karşılıyordu fakat Amazon'daki ve Reddit'deki kullanıcı yorumlarını okuyunca kulaklıkta çalınan medyanın mikrofona iletildiğini öğrendim. Discord'da arkadaşlarınıza müziğin, videonun sesi vs. gidiyormuş yani. Böyle olunca siparişi iptal ettim.

Bu yüzden yeni bir arayışa girdim. Her gün çok uzun süre bilgisayar başında duran birisiyim. Bilgisayar başında geçirdiğim sürenin %90'ı da Discord'da konuşarak geçiyor bu yüzden iyi bir mikrofon olması lazım. Benim aklımda Lastvoice BM800 var. Birkaç arkadaşıma aldırmıştım bu yüzden nasıl bir kalitesi olduğunu biliyorum. Phantom Power olmadan 700 TL'ye satılan paketi var onu almayı düşünüyorum. Mikrofon ağzıma yakın olacağı için şimdilik gerek olmadığını düşünüyorum Phantom'a. Ürünün linki:

Geriye kulaklık kalıyor. Kulaklıkta mümkünse istediğim bazı özellikler var. Öncelikle rahat olmalı çünkü dediğim gibi çok uzun süre kullanıyorum. Kablosu çıkarılabilir, değiştirilebilir olursa iyi olur çünkü şu an kullandığım kulaklık kablosu yüzünden bozuldu. Böyle durumlarda değiştirilebilirse çok iyi olacak. Suni deri değil kumaş olmalı. Suni deriler dökülmeye başlıyor ve her yere bulaşıyorlar kesinlikle kumaşa ihtiyacım var. Çok rekabetçi oyun oynayan birisi değilim arada oynuyorum bu yüzden rakiplerin nefes sesine kadar almama gerek yok sadece adım seslerinin geldiği yeri doğru göstermesi yeterli gelecektir. Saatlerce müzik dinleyen birisiyim ama audiophile değilim bu yüzden normal bir performans sergilemesi yeterli gelecektir.

Kulaklık için bütçem çok yok. 1300 TL en fazla o da. Bildiğiniz kulaklıklar var mı acaba bu fiyata?

İlla ayrı olmak zorunda değiller. 2000 TL'ye kumaş, rahat, iyi mikrofon ve çıkarılabilir kabloya sahip başka bir cihaz varsa MH630 gibi onunla da ilgilenebilirim.

Son düzenleme:
İsteklerin bu bütçe için biraz fazla kaçıyor maalesef.

Çin'den kumaş ped alırsın 300₺ civarına daha rahat oluyor.

Böyle bir arkadaş var ancak emin olamıyorum. DT770PRO'nun ses grafiğine benzer bir ses grafiği veriyor buna dayanarak tercih edilebilir.

Alacaksan da attığım 32ohm versiyonunu al rahat sürersin.

Bu arkadaş için de iyi deniyor ancak kafa bandı...

Bana sorarsan 2.el bir adet truthear crinacle Zero IEM alırım keyfime bakarım bu paraya.

Ayrıca maadem MH630 tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor niye başka ürün bakıyorsunuz anlayamadım.

Mikrofonu çıkıyor gördüğüm kadarı ile alın BM800'ü yanına, mikrofon olarak BM800 kullanın ses için MH630 kullanırsınız.

İsteklerin bu bütçe için biraz fazla kaçıyor maalesef.

Çin'den kumaş ped alırsın 300₺ civarına daha rahat oluyor.

Böyle bir arkadaş var ancak emin olamıyorum. DT770PRO'nun ses grafiğine benzer bir ses grafiği veriyor buna dayanarak tercih edilebilir.

Alacaksan da attığım 32ohm versiyonunu al rahat sürersin.

Bu arkadaş için de iyi deniyor ancak kafa bandı...

Bana sorarsan 2.el bir adet truthear crinacle Zero IEM alırım keyfime bakarım bu paraya.
Teşekkür ederim hocam tavsiyeleriniz için. Evet farkındayım bu bütçeye zor ama hangileri sığarsa iyidir. Önceliğim ise rahat ve kumaş olması muhtemelen.

İkinci el ise düşünmüyorum. Bunlar biraz hijyenik ürünlere giriyor. O dediğiniz de aklıma geldi aslında ama iptal ettikten sonra geldi. Sinerji'ye yazdım mail olarak.

İkinci el ise düşünmüyorum. Bunlar biraz hijyenik ürünlere giriyor. O dediğiniz de aklıma geldi aslında ama iptal ettim bir Sinerji'ye yazdım.

Yani MH630 istekleriniz karşılıyorsa başka bir alete bakmaya gerek yok.

Tekrardan sipariş edin yine BM800 alın yanına. MH630'un mikrofonu çıkarır kullanırsın.

Gamepower Mihawk'tan samson SR850 + dandik mikrofona geçtim. (superlux muadili)
Superluxta rahat bir pedle çok iyi sesler alabilirsin. Hatta ufak bir EQ ayarı ve uygun bir ses kartıyla kulaklık arşa çıkıyormuş diyorlar fakat senin isteklerine gelirsek, deri pedle rahat degiller. 681 kablosu çıkmıyor o yüzden 668b ye bakmalısın. Fakat buna da bir mikrofon ve ped için bütçe ayırman gerek.
Ya da çıkarılabilir kabloyu unut ve Gamepower bak. Hem sesi iyi hem mikrofonu iyi hem rahat. Neden vazgeçemezsin kumaş ped mi kablo mu mikrofon mu onu söylemen gerek. Belki de en iyisi HD660 Pro + Boya BY-M1 olacaktır. Bu bütçede bunların hepsi olmuyor maalesef.

Hatta ufak bir EQ ayarı ve uygun bir ses kartıyla kulaklık arşa çıkıyormuş diyorlar.

Diyorları geçtim harbiden beklediğimin çok çok üstüne çıktım. 3 günden beri ES100 MK2 ile kullanıyorum şu anda çıtır bass EQ'su yaptım titriyor titretiyor. Buna rağmen tizlerinden bir gram ödün vermiyor.

Ancak maalesef düzgün pedlerle değişmek gerek. En son lanet edip Çin'den hafızalı süngere sahip pedler getirtip taktım ancak konforu arttı.

Ya da çıkarılabilir kabloyu unut ve Gamepower bak. Hem sesi iyi hem mikrofonu iyi hem rahat. Neden vazgeçemezsin kumaş ped mi kablo mu mikrofon mu onu söylemen gerek. Belki de en iyisi HD660 Pro + Boya BY-M1 olacaktır. Bu bütçede bunların hepsi olmuyor maalesef.

Gamepower'e para vermesine gerek yok keza vermesin de. Attığı MH630 isteklerini karşılarken başka bir alete bakması pek mantıklı değil. Birazcık sub-bass ve tiz düzenlemesi lazım o kadar.

HD 660 Pro + boya M1 düşünebilir bir ikili. Merak etmiyor değilim HD 660 Pro'yu açıkçası.

Sağ olun hocam. Biz arkadaşlarla biraz konuştuktan sonra bu üçü arasına kaldık. Sizce hangisi?

1703581468686.png

Eğer 668B veya 681 alırsam Aliexpress'den 200-300 TL'ye pad de alacağım. Onları da düşünmek lazım. PRO'da pad lazım değil sanırım.

Sağ olun hocam. Biz arkadaşlarla biraz konuştuktan sonra bu üçü arasına kaldık. Sizce hangisi?

Eki Görüntüle 2065154

Eğer 668b veya 681 alırsam AliExpress'den 200-300 TL'ye pad de alacağım. Onları da düşünmek lazım. Pro'da pad lazım değil sanırım.

Kesinlike 150ohm olanı almayın.

Yukarıda 32ohm versiyonunu attım onu satın alın. Sonra kulaklığı besleyemeceksiniz düşük ses şiddeti alacaksınız kulaklığın performansını alamayacaksınız. Onu da geçtim amfi alma ihtiyacı doğacak. Kısaca masraf.

Ha diyorsan elimde onu sürebilecek bir ses kartına veya amfiye sahibim 150ohm al. Ekstra hiçbir ses ekipmanım yok diyorsan 32 ohm olanı çok daha iyi olur senin için.

HD 660 Pro için evet Ped'e ihtiyaç yok ama diğer iki arkadaş için şart. 668b ile 681 aşağı yukarı aynı ses kalitesinde desek yalan olmaz. 668B'nin kafa bandı kısmından rahatsız olan insanlar çok belirtmek isterim. Bu sebepten 681 tercih ettim ben.

Ben buradan protein skin almıştım gayet memnunum. 3,5cm'lik pedler o yüzden birazcık ses şiddetinin yükselmesi gerekiyor onu da EQ Apo ile halledebilirsiniz.

32 ohm versiyonu.

Tekrardan belirteyim evet bunlar alacağın herhangi bir oyuncu kulaklığını yiyip bitirecek aletler ancak MH630 kafana daha çok yatıyorsa onu tercih et.

Sağ olun hocam. MH 630'dan vazgeçtim. 32 OHM olanı 1550 TL'ye alabiliyorum. Diğerlerinden iyi midir? Eğer iyiyse alayım onu.

Sağ olun hocam. Mh 630'dan vazgeçtim. 32 ohm olanı 1550 TL'ye alabiliyorum. Diğerlerinden iyi midir? Eğer iyiyse alayım onları.

Kesin iyidir diyemem çünkü deneyimlemedim.

Arkası kapalı bir model kumaş pedli bir model. Doğal olarak biraz daha basslı olacak ki frekans grafiğinde dt 770 Pro'ya benzer yani alınabilir bir arkadaş.

HD 681 için konuşursam evet ses olarak gerçekten iyi bir kulaklık ancak yapı gereği dandik. Biraz daha sağlam olsun dersen 660 Pro al. Üzeceğini de sanmıyorum açıkçası ürünün.

Bana sorarsan sen sıfırdan kulaklık alacaksın 660 Pro'mu yoksa 681'mi ben 660 Pro'dan yana kullanırdım.

Geri
Yukarı