Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

P1üton

Hectopat
Daha fazla  
Bir süredir yaşadığım bir durum aslında. Bilgisayar kendi kendine kapanıyor. Bazen birkaç saat kullandıktan sonra bazen bir 15 dakika sonra oluyor. Kendini kapatmaktan kastım kendine restart atıyor. Restart attıktan sonra ise görüntü gelmiyor. Bazen geldiğinde sorunsuz devam ediyor bazen ise ekran kartını görmüyor ben kendim ekran kartının driverını kuruyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

Hızlı başlatı kapattım. Sonra restart atıp yeniden açtım çünkü attığınız yerde böyle yapmamı söylüyordu. Normalde hemşirelik stajı yapıyorum ancak yarın izin günüm olduğu için uzun süreli sistemi test etmek amaçlı oyun/dizi özelinde deneyeceğim. Eğer devam ederse USB ile format atacağım.
Tamamdır hocam. Kolay gelsin. Başarılar dilerim. :)

Virüsü size bulaştırdım hocam :D bende henüz kapanma olmadı keramet Technopat'ta galiba.

Windows 11 Insider Beta sürümdeyim. Son güncelleme sorunlu. Microsoft'a bildirdim (ne işe yarayacaksa). Ya normal sürüme döneceğim ya da Windows 10'a. :)

bende henüz kapanma olmadı keramet Technopat'ta galiba.
Aman nazar değmesin. :)

Windows 11 Insider beta sürümdeyim. Son güncelleme sorunlu. Microsoft'a bildirdim (ne işe yarayacaksa). Ya normal sürüme döneceğim ya da Windows 10'a. :)

Aman nazar değmesin. :)

Ben hala Windows 10 kullanıyorum ama performans açısından 11 öneriyor musunuz? Hem oyun hem de günlük kullanım açısından performansını merak ediyorum.

Ben hala Windows 10 kullanıyorum ama performans açısından 11 öneriyor musunuz? Hem oyun hem de günlük kullanım açısından performansını merak ediyorum.

Hocam oyun performansını benim anlamam zor, zira simülasyon dışında pek oyun oynamam.
Şu anda 2 ayrı SSD'de Windows 10 ve 11 var. Windows 11'de bariz bir kasma var. Sanki fare ile senkron sorunu var gibi. RAM kullanımı fazla. Ayrıca masaüstü sağ tık menüsü gecikmeli geliyor.
Fakat Windows 11 10'a göre daha canlı ve daha parlak görünüyor.

Farklar burada:

Hocam oyun performansını benim anlamam zor, zira simülasyon dışında pek oyun oynamam.
Şu anda 2 ayrı SSD'de Windows 10 ve 11 var. Windows 11'de bariz bir kasma var. Sanki fare ile senkron sorunu var gibi. RAM kullanımı fazla. Ayrıca masaüstü sağ tık menüsü gecikmeli geliyor.
Fakat Windows 11 10'a göre daha canlı ve daha parlak görünüyor.

Farklar burada:

Daha canlı ve parlak derken daha doygun renklerden mi bahsediyorsunuz? Başlı başına beni Windows 11'e geçirebilecek bir neden. Ölümüne GTA hastası biri olarak sırf o karanlık atmosferinden dolayı GTA 4 oynamayan biriyim siz düşünün. Windows 10'u da 11 gibi canlı ve parlak yapabilir miyim acaba :D

Daha canlı ve parlak derken daha doygun renklerden mi bahsediyorsunuz? Başlı başına beni Windows 11'e geçirebilecek bir neden. Ölümüne GTA hastası biri olarak sırf o karanlık atmosferinden dolayı GTA 4 oynamayan biriyim siz düşünün. Windows 10'u da 11 gibi canlı ve parlak yapabilir miyim acaba :D
Bu var ama deneyin isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı