Bilgisayar kendi kendine uyku moduna giriyor

emred30

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda bir şeyler yaparken veya oyun oynarken bilgisayar kendi kendine uyku moduna giriyor ve 1-2 dakika veya 10 saniye sonra açılıyor ve bu tekrarlanıyor. Neden böyle oluyor?

Bilgisayarımda bir şeyler yaparken veya oyun oynarken bilgisayar kendi kendine uyku moduna giriyor ve 1-2 dakika veya 10 saniye sonra açılıyor ve bu tekrarlanıyor. Neden böyle oluyor?
Asiri isiniyordur. En son ne zaman temizlik ve termal macun yenilemesi yaptiniz? Core Temp programi ile isi degerlerini kontrol edin.

Aşırı isiniyordur. En son ne zaman temizlik ve termal macun yenilemesi yaptiniz? Core Temp programi ile isi degerlerini kontrol edin.

Geçen ay yaptım, macununuda yeniledim.
Uyku modu ile ısınmanın alakasının olacağını zannetmiyorum. Sistem kendisinin kullanılmadığını var sayıyor.

Bana VGA kablosundan kaynaklı gibi geliyor ama.

Su programi indirip dener misiniz? Sorun yazilim kaynakli ise uykuya girmesini engelleyecektir. Bu program calisirken de uykuya giriyorsa yazilimdan degildir sorun.

Su programi indirip dener misiniz? Sorun yazilim kaynakli ise uykuya girmesini engelleyecektir. Bu program calisirken de uykuya giriyorsa yazilimdan degildir sorun.

Bu program daha çok evden çıkıp gidip bilgisayarın kapanmaması için belli bir saniye dakika da bir dosya yazdıran bir program. Konu sahibi zaten bilgisayar boştayken uyku moduna geçiyor dememiş. Ben işimi görürken uyku moduna geçiyor demiş. Yani zaten disk kullanmış oluyor.

1626169901797.png

Buraya bakmanızı öneririm.

Bu program daha çok evden çıkıp gidip bilgisayarın kapanmaması için belli bir saniye dakika da bir dosya yazdıran bir program. Konu sahibi zaten bilgisayar boştayken uyku moduna geçiyor dememiş. Ben işimi görürken uyku moduna geçiyor demiş. Yani zaten disk kullanmış oluyor.
Program tum uyku ve kapatma servislerini de askiya aliyor, sadece "dosya yazdiriyor" degil. Denesin, yazsin sonucunu. Yazilimsal mi donanimsal mi anlayalim. 30 saniye surer denemesi.

Geri
Yukarı