Bilgisayar kitleniyor ve hiçbir şey yapılmıyor

Apoels

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım bilmediğim bir sorundan dolayı kitleniyor ve Alt Tab veya herhangi bir tuş kombinasyonu çalışmıyor reset atmam gerekiyor. RAM'leri, hard diski, işlemciyi, işlemci soğutucusunu ve diğer fanları kontrol ettim. Power suppylm çok ısınıyor. Ekran kartımda bir sorun yok gibi ama en son olarak o veya Power kalıyor geriye.
Format atmayı denemedim, ve PC güvenli moddayken donma yapmıyor. Ekran kartımı soktum şu an ekran kartsız kullanıyorum ve şu an için bir sorun gozukmuyor. İşlemci soketimde küçük bir pin yamulması vardı düzelttim ama sanırım bir pinin ucu kopmuş ondan da olabilir diye düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum.

Bende ondan şüpheleniyordum işlemcinin üzerindeki termal macun kurumuş belki yıllardır değişmiyor ama şu an için elimde termal macun yok o yüzden test edemedim

Merhaba bilgisayarım bilmediğim bir sorundan dolayı kitleniyor ve Alt Tab veya herhangi bir tuş kombinasyonu çalışmıyor reset atmam gerekiyor. RAM'leri, hard diski, işlemciyi, işlemci soğutucusunu ve diğer fanları kontrol ettim. Power suppylm çok ısınıyor. Ekran kartımda bir sorun yok gibi ama en son olarak o veya Power kalıyor geriye.
Format atmayı denemedim, ve PC güvenli moddayken donma yapmıyor. Ekran kartımı soktum şu an ekran kartsız kullanıyorum ve şu an için bir sorun gozukmuyor. İşlemci soketimde küçük bir pin yamulması vardı düzelttim ama sanırım bir pinin ucu kopmuş ondan da olabilir diye düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum.

Isınıyorsa termal macun, stok fan alabilirsiniz. Driverleri kontrol edip son sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Driver Booster üzerinden çok önermem ama bulamadıysanız kurabilirsiniz.
Benim de 2 yıldan fazla olmuştu ve malum FX serisi işlemci kullanıyorum. MSI Afterburner indirip işlemci sıcaklığınıza bakabilirsiniz.

MSI aftererburner'dan CPU değil GPU sıcaklığı görünüyor benim bildiğim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı