Bilgisayar mühendisliği okumak artık mantıklı değil mi?

Merhaba. Geçenlerde NVIDIA başkanı artık yazılım öğrenmeyin dedi. Ben de geleceği olan bir meslek olduğu için bilgisayar mühendisliği kazanmak istiyorum. Ama bu açıklama kafamı karıştırdı. Sizce artık bilgisayar mühendisliği okumak mantıklı değil mi?
@ErrorCorrection
@749715
@thworld
@Booh of Wooh
@aseiuzmein
@170981
Yazılım öğrenmeyin falan demedi. Haber sitelerinin gazına gelmeyin ayrıca öyle demiş olsa bile adama sorarlar yapay zeka bu işleri yapacaksa o yapay zekayı kim yapacak ?

Eğer ki "NVIDIA başkanı olabilirim" diyecek kadar iddialıysan evet öğrenmesen de olur. Fakat "Ben TR'de yaşıyorum ve idealist bir mühendis olarak üretmek/çalışmak istiyorum." gibi bir düşüncen varsa (ki bence bu daha realist) bir an önce başlarsan, üniversitede edindiğin bilgilerle birlikte direkt üniversitede para/deneyim kazanmaya başlayabilirsin. Çıktığında harika bir Jr. Software Developer olabilirsin.

Yapay zeka her ne kadar şu an yazılım bilipte mesleklerinin gitmesi korkusuyla asla ölmez diyenler bir kenara tabii ki de yazılımında sonunu getirecek. Hemde sanıldığından çok daha yakın bir zamanda.

Yapay zekanın farklı ve daha gelişmiş bir yapay zeka yapması günümüz ve yakın gelecekte pek mümkün görünmüyor yani yapay zekayı da biz insanlar yapacağız. Bu yüzden kafa karışıklığına gerek yok bir süre daha bize muhtaç olacaklar dostum. 50 yıl 100 yıl sonrasını bilemem ama uzun bir süre böyle gider diye düşünüyorum.

Mantıklı değil herkes yazılımcı olmaya çalışıyor. Kulağa hoş gelen forslu meslek ama yıllarca okuyup asgari ücrete belki biraz fazlasına özelde anca is bulursun. Onun yerine sanayideki motor ustası lise mezunu olmasına rağmen ayda ortalama 150-200 bin TL kazaniyor.

Merhaba. Geçenlerde NVIDIA başkanı artık yazılım öğrenmeyin dedi. Ben de geleceği olan bir meslek olduğu için bilgisayar mühendisliği kazanmak istiyorum. Ama bu açıklama kafamı karıştırdı. Sizce artık bilgisayar mühendisliği okumak mantıklı değil mi?
@ErrorCorrection
@749715
@thworld
@Booh of Wooh
@aseiuzmein
@170981

Bana kalırsa yazılım öğrenmek hiç boş iş değil iş bulamadınızmı hani en kötü bir şekilde eğer şanslıysanız Flappy Bird gibi bir oyunu kodlarsınız ve çok zengin olursunuz bir tık şans işi gibi ama bence yazılım boş değil şu anda o Flappy Bird dediğimiz oyun çok da zor bir şekilde kodlanmıyor fakat adamın artık çalışmasına gerek kalmadı yani yazılım her türlü öğrenilir gelecektede artık şimdi bile her şey telefon bilgisayar üzerinden yazılım bana kalırsa öğrenilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı