Bilgisayar programcılığı mezunu iş bulabilir mi?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Seneye YKS sınavına gireceğim bilgisayar ile alakalı bir bölüm istiyorum ama matematiğim sıfır. Daha toplama çıkarmayı bile hızlı bir şekilde yapamıyorum. Bilgisayar mühendisliği imkansız gibi gözüküyor. Bilgisayar programcılığı okuyup kendimi geliştirirsem ileride iş bulabilir miyim?

Programcılıkta matematik önemlidir. Kullandığınız her kodda bir fonksiyon yazarsınız aslında. Matematiği biraz güçlendirmelisiniz.

Programcılıkta matematik önemlidir. Kullandığınız her kodda bir fonksiyon yazarsınız aslında. Matematiği biraz güçlendirmelisiniz.

1 senede ne kadar geliştirebilirimki?

Seneye YKS sınavına gireceğim bilgisayar ile alakalı bir bölüm istiyorum ama matematiğim sıfır. Daha toplama çıkarmayı bile hızlı bir şekilde yapamıyorum. Bilgisayar mühendisliği imkansız gibi gözüküyor. Bilgisayar programcılığı okuyup kendimi geliştirirsem ileride iş bulabilir miyim?
Çok klasikleşmiş bir söz söyleyeceğim ama çalışmayana ekmek yok.

Çok klasikleşmiş bir söz söyleyeceğim ama çalışmayana ekmek yok.

Tamam hocam. Sabah akşam çalışıp bilgisayar mühendisliğini kazanmaya odaklanacağım. Olmadı mezuna kalırım.

Bilgisayar programcılığında DGS ile yükselemez isen eğer, donanım gerektiren teknisyenlik işleri bulabilirsin. Ama bu sektörde tecrübe aranıyor genelde. İlk deneyimin çok konfor ve iyi şartlar aramadan idare edebileceğin, bir şeyler kapabileceğin bir yer bulabilirsin. Daha sonra CV'in dolunca arayan soran oluyor zaten :)

Kardeşim bence farklı bir alana yönel biraz araştır ne ekmek getirir diye zaten memlekete oy gelsin diye bomboş uniler açtılar herkesi doldurdular rakip elemen falan filan zor olur ayrıca AI gibi bi teklonoji varken sadece hata vermesine karşın kalifiye baya iş yapan yazılımcıları alırlar yedek olsun diye yani kısaca her koyun kendi bacağından asılır gelecekte çok profesyonel yazılımcı falan değilsen kimse yüzüne bakmaz

DGS ile mühendisliğe veya yönetim bilişim sistemleri, bilgisayar bilimleri gibi diğer 4 yıllık yazılım ile ilgili bölümleri okumayacaksan programcılık gibi 2 yıllık yazılım diplomaları pek bir işe yaramıyor. Bu sektörde açık öğretim diploması veya 2 yıllık diploma ile iş aramak, diplomasız iş aramaya benziyor, yani çok zor.

Geri
Yukarı