Bilgisayar tek seferde açılmıyor

ardabilgic

Kilopat
İki gün önce GT 730 adlı ekran kartını taktım açıldı bilgisayar herhangi bir sorun yoktu, sonra ekran kartının sürücüsünü yükledim ve bilgisayar tek seferde açılmamaya başladı. Güç düğmesine bastıktan sonra Windows animasyonu geliyor ve animasyon bittikten sonra siyah ekranda kalıyor ve bilgisayar açılmıyor ancak bilgisayarı yeniden başlatınca açılıyor. Bilgisayarın başlatma programlarını (yani ilk başladığında açılan programları) kapattım yine bir şey olmadı. GT 730 ekran kartını takmadan önce bilgisayar normal olarak çalışıyordu ve son olarak bilgisayarı tek seferde açılmayacak şekilde kullanırsam bilgisayara özellikle ssdye zarar gelir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • GPU: GT 730 2 GB DDR3
  • CPU: İntel Pentium E6700 3.2 GHz 2 cores
  • RAM: DDR3 8GB (2x4)
  • Motherboard: Gigabyte G41MT -S2
  • SSD: Kingston 120GB v300

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncel mi?

Sistem özelliklerinizi belirtin.

Merhaba.
Yakında bilgisayarın hiç açılmamaya başlayacak aynı sorunu yaşamıştım. Formatlasanda belli bir süre sonra reset işlemine devam edecek.

Sana tavsiyem BIOS resetleyip en güncel sürümünü yüklemen olacaktır. Sonra sorunun giderilcek.

Not: BIOS daha önce PC'inde almış olduğun hataların belli bir kısmını tutabiliyor. Bundan dolayı da PC açılırken reset işlemi gerçekleştiriyor(aynı hatayı aldığından düzeltmek için).

Sorununuz hala devam ediyor mu ? Ona göre bir yol göstermeye çalışacağım.

Muhtemelen daha önceki ekran kartının driverinin çakışmasından dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsin. Ya da daha önce almış olduğun hatalardan dolayı BİOS hata verdiğinden dolayı bu sorunu yaşabilirsin.

Korkma ama bir süre sonra hiç açılmamaya başlayacak, Format atsan bile bir süre sonra açılır ya tekrar reset atar yada kapanır.

Aynı hataları bende yaşıyordum. O siyah ekran kaldığından dolayı manuel olarak kapatıp açıyordum. Doğal olarakta anakartta o hataları hafızada tuttuğundan o hatanın olduğu yere gelince açılmıyordu.

Çözümü ise anakartını çıkartıp BIOS resetlemesi gerçekleştir. Kullanmış olduğun anakartın sitesinden ise en güncel BIOS sürümünü yükle. Ardından temiz bir format ve geri dönüş :)

Not: Bilgisayar ile fazla bilgin yoksa BIOS resetleme ve güncelleme işlemini yapmanı tavsiye etmem. Çalışmayacak durumuda getirebilirsin. Tanıdığın bir bilgisayarcı var yardım al derim :)

Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı