Bilgisayar temizlik için program önerisi

Başlat menüsünde "Disk Temizleme" diye aratın. Bu tool windows'un ıçinde geliyor ve oldukça kullanışlı.
Bir de hangi dosya ne kadar yer kaplıyor görmek için de "MeinPlatz" programını öneririm. Ucretsiz bir program.

Temizlik derken?

CCleaner gibi gereksiz dosyaları silen programlardan bahsetmiş sanırım.
Çok kullanmanıza gerek yok bence. Windowsunuzu güncel tutun. Windows'un kendi içinde de temizlik ayarları var geçiçi dosyaları sil gibi. Bunları kullanabilirsiniz.

Benim tavsiyem herhangi bir program ve uygulamaya ihtiyaç duymadan bilgisayarını sağlıklı şekilde kullanmandır.

Çünkü sistemde hangi dosyaların fazlalık olduğunun farkındaysan silmesi veya temizlemesi o kadar basit oluyor.

Windows 10 kullanıyorsan eğer bu iş daha basitleşiyor. Ayarlar sekmesinden sistemde depolama kısmını rahatça temizleyebilirsin.

Bu tıpkı virüs programı kullanıp virüs yemek gibi bir olay.

Zaten tüm sistemde 5-6 Ay içinde formatlanmalıdır ne kadar sistem formatı eskirse o kadar sorunlar artar özellikle HDD kullanıcıları için.

Benim tavsiyem herhangi bir program ve uygulamaya ihtiyaç duymadan bilgisayarını sağlıklı şekilde kullanmandır.

Çünkü sistemde hangi dosyaların fazlalık olduğunun farkındaysan silmesi veya temizlemesi o kadar basit oluyor.

Windows 10 kullanıyorsan eğer bu iş daha basitleşiyor. ayarlar sekmesinden sistemde depolama kısmını rahatça temizleyebiliyorsun.

Bu tıpkı virüs programı kullanıp virüs yemek gibi bir olay.

Zaten tüm sistemde 5-6 ay içinde formatlanmalıdır ne kadar sistem formatı eskirse o kadar sorunlar artar özellikle HDD kullanıcıları için.

Açıkçası format gerektiğini pek düşünmüyorum. Özellikle 5 6 ay içerisinde. Eğer depolama dağınık değilse hiçbir şekilde formata gerek olmadığını düşünmekteyim.

Açıkçası format gerektiğini pek düşünmüyorum. Özellikle 5 6 ay içerisinde. Eğer depolama dağınık değilse hiçbir şekilde formata gerek olmadığını düşünmekteyim.
M.2 Tarzı bir bellek depolamasına sahipse gerek duyulmuyor zaten.

Yine de çok oyun oynuyorsa ve Tasarımcı/Editör ise o zaman şart oluyor.

Bilinçli kullanıcı olduktan sonra sürekli format atmanın manası yok. 4 sene format atmadan sorunsuz bilgisayar kullandım. Format benim için en son çare.

Edit: Sistemde bir şeyler bozulmuşsa onu düzeltmek kolay iş.

Bilinçli kullanıcı olduktan sonra sürekli format atmanın manası yok. 4 sene format atmadan sorunsuz bilgisayar kullandım. Format benim için en son çare.
Uzun zamandır Tasarımcılık ve Editörlük yapıyorum belli bir süre sonra sistem format istediğini açık ve net belli ediyor renderlarda yavaşlamalar çoğalıyor özellikle Photoshop ayrı bir kanser oluyor.

Dediğim Kullanım tarzına göre Format gerektirir.

Çünkü Şirket sistemleri uzun bir süre boyunca format yemeden ayakta kalıyor çünkü herhangi bir render veyahut oyun oynanmıyor içerisinde veri yazdırmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı