Bilgisayar toplama önerisi

Bütçe
20.000
Selamünaleyküm.

Aylardır bilgisayar için para birikimi yapıyorum ancak benim bilgisayar parçalarına kafam pek basmıyor, anlayamıyorum. Bütçeme göre güzel bir sistem toplar mısınız? İşlemci AMD olursa daha iyi olur.

20.000 TL Sadece Kasa,
Klavye, mouse, kulaklık, monitör vesaire olursa ek olarak yazarsanız mutlu olurum.

Arz ederim.

İşlemci 12400f seç.

Kasayı bitfenix 600w seç.

Monitör olarak bunu al. Nays ile alırsan 5000'e geliyor.

Hocam bu sistemin mining yapma olasılığı nedir?
Güvenilir midir, kaç FPS alır?
Hocam mining kalmadı ki.

Mining için mi alıyorsunuz oyun için mi?

Kaç FPS alır derken? Bu nasıl bir soru hocam? Neye göre cevap vereceğim ben buna? Güvenilir olmasa neden atayım? Sizin dolandırılmanızı isteyecek halim yok ya...

Oyun için alıyorum hocam, mining yapıyor çoğu hazır sistem öyle duymuştum.

Yanlış anladınız hocam kusura bakmayın güvenilir derken bu mining konusunda güvenilirlikten bahsettim.

Monitör:

Kasa:

İşlemciyi R5 5600 yapma imkanın varsa çok iyi olur.

Hocam kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum, bu kasada gelirken fanlar vesaire dahil mi? İşlemciyi R5 5600 seçerken işlemci soğutucu seçmemi istedi ondan soruyorum.

Son düzenleme:
Mining yapıyor çoğu hazır sistem öyle duymuştum.
Öyle bir şey yok. Kim dediyse totosundan sallamış.

Hocam kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum, bu kasada gelirken fanlar vesaire dahil mi? İşlemciyi R5 5600 seçerken işlemci soğutucu seçmemi istedi ondan soruyorum.
Evet dahil. Ne görüyorsan o. İşlemci soğutucu seçmeni isteme sebebi R5 5600 stok fanla biraz yüksek sıcaklıklara ulaşabiliyor. Daha iyi bir soğutucu öneriyoruz o yüzden. Yalnız soğutucu seçersen demonte geliyor, onu kendin takman gerekir. Soğutucu seçmezsen stok soğutucu montajlı halde geliyor.

Öyle bir şey yok. Kim dediyse totosundan sallamış.

Evet dahil. Ne görüyorsan o. İşlemci soğutucu seçmeni isteme sebebi R5 5600 stok fanla biraz yüksek sıcaklıklara ulaşabiliyor. Daha iyi bir soğutucu öneriyoruz o yüzden.

İşlemci soğutucu ne önerirsiniz? Sıvı soğutma olmazsa sevinirim.

Bu arada kasayı bugün alacağım fakat HDMI kablosu vesaire bunları ben mi alacağım yoksa aldığım satıcı imkan sağlıyor mu?

İşlemci soğutucu ne önerirsiniz? Sıvı soğutma olmazsa sevinirim.
Sıvı soğutmaya gerek yok zaten hocam. İşlemci soğutucu bölümünden en ucuzunu seçin, yeterli. Bu arada eğer seçerseniz soğutucu kargoda hasar görmemesi adına demonte olarak geliyor. Onu sizin takmanız gerekiyor. Eğer soğutucu seçmezseniz stok soğutucu montajlı halde geliyor.

Bu arada kasayı bugün alacağım fakat HDMI kablosu vesaire bunları ben mi alacağım yoksa aldığım satıcı imkan sağlıyor mu?
HDMI kablosu bilgisayarın yanında gelmez. Sadece kasayı çalıştırmak için gerekli kablo gelir, o da PSU güç kablosu. Sistem size montajlı halde geliyor, ekran kartını takmıyorlar çünkü kargoda hasar görebilir. Onu kendiniz takıp güç kablolarını da ekran kartına taktıktan sonra fişe takıp kullanabilirsiniz.

HDMI kablosu monitörünüzün yanında gelebilir.

Sıvı soğutmaya gerek yok zaten hocam. İşlemci soğutucu bölümünden en ucuzunu seçin, yeterli. Bu arada eğer seçerseniz soğutucu kargoda hasar görmemesi adına demonte olarak geliyor. Onu sizin takmanız gerekiyor. Eğer soğutucu seçmezseniz stok soğutucu montajlı halde geliyor.

HDMI kablosu bilgisayarın yanında gelmez. Sadece kasayı çalıştırmak için gerekli kablo gelir, o da PSU güç kablosu. Sistem size montajlı halde geliyor, ekran kartını takmıyorlar çünkü kargoda hasar görebilir. Onu kendiniz takıp güç kablolarını da ekran kartına taktıktan sonra fişe takıp kullanabilirsiniz.

HDMI kablosu monitörünüzün yanında gelebilir.

Hocam ben bunu taksite bölecektim, ödeme bilgilerini girdim Tek çekim gösteriyor neden taksite bölmüyor?

Oyun için alıyorum hocam, mining yapıyor çoğu hazır sistem öyle duymuştum.

Yanlış anladınız hocam kusura bakmayın güvenilir derken bu mining konusunda güvenilirlikten bahsettim.

Hocam attığım intel olanı alsana o daha iyi. Soğutucu zorunlu değil hem.

Yeni konular

Geri
Yukarı