Bilgisayar toplamak için site önerisi

Bende ayrı ayrı almak istiyorum sistem parçalarını çok daha ucuza geliyor ama ne yazık ki parçaları kasaya dizemem diye herhalde bende bir yerden toplatıcam yada parçaları farklı yerlerden alıp toplamayı sadece bir yerde mi yaptırsak ne yapsak çünkü bir yerden toplarken baya pahalıya geliyor sistem

1-) Mümkünse evet çok uğraşmak istemiyorum.
2-) Kurulum kablolama hiçbir bilgim yok.
Toplatılmış halde elime alabilsem çok daha iyi olur ama eğer öyle sıkıntı yaşamayacağım bir site olmazsa tek tek almam gerekecek.
Öyleyse bence öncelikle bütün sitelerde toplayıp fiyatına bakmak mantıklı olmaz mı? Diyelim ki hepimiz x bilgisayar'ı önerdik fakat y bilgisayar'da 500 tl daha uygun. Hizmet farkı yoksa neden oradan almayasın ki?

Tek tek alınırsa kayda değer seviyede değişiklik olur, fakat kurulum için yardım isteyebileceğiniz biri yoksa sakıncalı olabilir. Belki internet kafelerde vardır kurulum hizmeti. Kurulu gelsin diye 400-500 tl fazla vereceğine belki internet kafede 100 tlye montelettirebilirsin. Tabii dikkat et senin gözünün önünde yapsınlar.

Öyleyse bence öncelikle bütün sitelerde toplayıp fiyatına bakmak mantıklı olmaz mı? Diyelim ki hepimiz x bilgisayar'ı önerdik fakat y bilgisayar'da 500 tl daha uygun. Hizmet farkı yoksa neden oradan almayasın ki?

Tek tek alınırsa kayda değer seviyede değişiklik olur, fakat kurulum için yardım isteyebileceğiniz biri yoksa sakıncalı olabilir. Belki internet kafelerde vardır kurulum hizmeti. Kurulu gelsin diye 400-500 tl fazla vereceğine belki internet kafede 100 tlye montelettirebilirsin. Tabii dikkat et senin gözünün önünde yapsınlar.
Sinerji 6 TL montaj ücreti alıyor. Farklı sitelere baktım. Vatan, İnceHesap, Teknobiyotik, Nanokatalog sitelerinde seçtiğim parçalar yok. Geriye İtopya, Sinerji ve Webdenal kalıyor. İtopyayı seçecek olursam kasa ve PSU değiştirmem gerekecek ki hiç istemiyorum. Sinerji gibi gözüküyor ama Webdenal güvenilir mi bilmiyorum.

Eksen Bilgisayar, Nanokatalog, Sinerji ve bazı ürünler için Teknobiyotik.

Eksen Bilgisayarda çeşit az ama cidden çok uygun fiyatlı her şey.
Ayrıca bilmem kaç yıldır bu sektördeler, eski bir marka.

Parçaları ayrı ayrı alıp kendin montajlamanı öneririm. Hem daha ucuza gelir hem deneyimin olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı