Çözüldü Bilgisayara bulaşan virüsler nasıl temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Formata felan gerek yok. Şunu indirin ve çalıştırın. Bilgisayarınıza bulaşan virüs büyük ihtimal ile AMVO'dur.http://www.delinetciler.org/attachments/3975d1245392048-kill_amvo_virus_usb_en_by.flashabu.rar
Dosyayı bulaşan belleklerin içine atıp çalıştırarak bellek içindeki virüslerden de kurtulabilirsiniz.
Yardımınız için teşekkür ederim ama verdiğiniz program bir işe yaramadı...

Avastın full sürümüyle tam tarama yaptım bir sürü virüs sildi ancak bilgisayarımda yine virüs var. Başka önereceğiniz bir yol yok ?

Yardımınız için teşekkür ederim ama verdiğiniz program bir işe yaramadı...

Avastın full sürümüyle tam tarama yaptım bir sürü virüs sildi ancak bilgisayarımda yine virüs var. Başka önereceğiniz bir yol yok ?
Norton 360 kur. Kesin siler. Hiç şansı yok. Güncellemeyi ve tam tarama yapmayı unutma. Avast hikaye.

360 mobile security ile tara bide 3 tane antivirüs programının motorunu kullanıyor ve ücretsiz :)

Peki flash bellekteki virüsü nasıl temizleyecem? Flashı taktığım gibi aynı virüs yine giriyor.

Eğer telefonunda usb kablosu varsa yani bir tarafı USB girişi öbür tarafı telefon girişi , USB belleğini telefonundaki programa tarattırarak silebilirsin.

Şuan Norton'u yükledim. Tam tarama yapıyor. Açılış taraması mı yapmam gerekiyordu? O bağlantıyı bulamadım.

Bilgisayardaki virüsleri sildiğini iddia ediyor. Ancak flash belleği tarattığımda ilkinde virüsleri buldu sildi. Ancak yine kısayol açıyor. Yani çözüme ulaşamadım.

Flash belleği takarken Shift tuşuna basılı tutarak tak, direk norton a taratır.
Hiç şansları yok :D

Ya da Usb Disk Security diye küçük bir program var, onu kur tak flash belleği.
Tehditleri siler.
Başka yöntem
Klasör ayarlarından gizli dosyaları göstermesini sağla,
Flash belleği kontrol et.
Bilmediğiniz garip dosyaları silin.
Bilgisayarda da appdata klasörüne gir (% appdata% çalıştırdan) ordaki gizli olan garip isimli dosyaları siliniz.

Şöyle bir ironi var nortonla bilgisayarı taradım ancak flash bellekteki virüsleri silemeyince otomatikmen bilgisayardaki virüsleride acaba sildi mi silmedi mi kuşkuda kaldım. Eğer bilgisayarda virüs varsa flash bellektekini silsem bile laptoptaki virüs hemen yine virüs bulaştıracaktır. Ne belalı bi virüsmüş.

Usb Disk Security Bu programda virüsleri görmüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı