Bilgisayara İki İşletim Sistemi Yükleme

• Konuyu başlatan crossinq_over
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B
C

crossinq_over

Ziyaretçi
Geçen gün okulun bilgisayarlarından bir tanesini açmaya çalıştığımda karşıma siyah bir ekran çıktı ve alt alta Windows 7 ve Windows Vista yazıyordu. Vista'yı seçtim enterladım, bilgisayar Vista olarak açıldı sorunsuz olarak. Daha sonra açmaya çalıştığımda yine aynı ekran geldi bu kez Windows 7'yi seçtim sorunsuz bir şekilde Windows 7 olarak açıldı. Genelde Windows Yerel Disk C'de kuruludur, C'ye baktım Windows dosyası vardı. D'ye de baktım yine Windows dosyası vardı. İstediğim zaman Vista'dan istediğim zaman 7'den açıyorum :D Kendi bilgisayarıma da yapmak istiyorum böyle bir şey. Driverlarda falan sorun çıkartır mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki mümkün. Driver sorunu da bilinçliysen olmaz. Bende 2 TB HDD var. Aslında 3'e bölüp 8, Ubuntu ve Pardus kurmak istiyorum. Tekrar aklıma getirdin. :)

Evet gayet mümkün, hata bazıları bu durumdan şikayetçi sadece 1 Windows yüklensin istiyorlar.

Hatta istersen 2 Windows'u da 1 bölüme kurabilirsin birini "C" birini "D" zorumluluk değil.

Driver ile bir sorun olmaz. Her iki sistem de farklı bölümlerde ve birbirleriyle hiçbir alışverişleri yok. Bilgisayarlar ilk çıktığından beri vardır çift işletim sistemi ve sorunsuz çalışır.

Tabi önce eski işletim sistemi, sonra yeni işletim sistemi kurulmalıdır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı