Bilgisayara sanal hard disk takmak mümkün müdür?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara sanal HDD bağlayıp bunun içine işletim sistemi yükleyip bu işletim sisteminden bilgisayarı başlatabilir miyim? Yer çok önemli değil. 50 GB bile olsa yeter. Ve hayır, mevcut HDD'den yer ayırıp yapmak istemiyorum.

İkinci bir soru, aynı sanal makine gibi bilgisayarımda denemeler yapmak ama esas işletim sisteminin bundan etkilenmemesini istiyorum. Mümkün müdür? Bilgisayarıma sanal makine kurabilir miyim? Özellikleri aşağıda:

Pentium Dual Core E6500.
HD 4550.
2 GB DDR3 RAM.
HDD.

İşlemciniz sanallaştırma destekliyor ama RAM'ler sıkıntı çıkarabilir. 2 GB az. Ayrıca bilgisayarınızın etkilenmemesini sağlayabiliyordunuz. Bir ayar vardı ama unuttum ne yazık ki. Virüs denemeleri yapanlar öyle yapıyordu. HDD konusuna gelirsek bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır :)

Bilgisayara sanal HDD bağlayıp bunun içine işletim sistemi yükleyip bu işletim sisteminden bilgisayarı başlatabilir miyim? Yer çok önemli değil. 50 GB bile olsa yeter. Ve hayır, mevcut HDD'den yer ayırıp yapmak istemiyorum.

İkinci bir soru, aynı sanal makine gibi bilgisayarımda denemeler yapmak ama esas işletim sisteminin bundan etkilenmemesini istiyorum. Mümkün müdür? Bilgisayarıma sanal makine kurabilir miyim? Özellikleri aşağıda:

Pentium Dual Core E6500.
HD 4550.
2 GB DDR3 RAM.
HDD.
Vds kullanabilirsiniz , Google 300$ Deneme parasi veriyor.
1 aylik en iyisinden açıp test edebilirsiniz.

Sanal makine kurarken o sanal hard disk gerçek hard disk alanından yer, yapabileceğin bir şey yok. Microsoft Azure gibi şeyler var ama değmez.

Bu sisteme macOS denemeyin hocam, önceki konunuzda da görmüştüm. Yapmayın, etmeyin.

Geri
Yukarı