Bilgisayarcının toplama sistemi monte etmeye 2000 TL istemesi normal mi?

Hocam zaten cevabı görünce direkt engelledim resmen bu insanlar kafayı yemiş esnaftır tamamdır ama bune gerçekten.
2 bin liraya gider oyun alırsın. MediaMarkt güzelmiş.

Eğer sen yapamayacaksan 2000 gayet iyi bir ücret. Performans kaybı olmasından kastettiği en fazla soğutma sistemi olabilir. Yani fanların yönlerini doğru ayarlamak.
Performans kaybı cidden fandan mı olacak? 🤣

etrafta vatan computer vs. varsa git söle arkadaş yaptırmıştı bi defa 450 tl almışlardı, bazıları yapıyor bazıları yapmıyor çalışana bağlı

medimarkt kuruyormu pc?
Çalışana bağlı değil, el altından mağazayı dolandırıyorlar. Normalde Vatan Bilgisayar'ın iş tanımlarında böyle bir şey yok. Kendi sattığı sistemi ücretsiz kurar ve teslim eder. Dışardan gelene hizmet verilmez. Ancak çalışanlardan biriyle konuşup "Akşam eve gelip kurar mısınız?" dersen kendi istediği ücrete göre kurulumunu yapabilir.

Benim bir sistemi toplayıp Windows vs. kurmam 1 saat bile sürmüyor, saatlik ücretin 2000 TL olduğu bir iş varsa o bilgisayar toplamak değildir.

Bugün PC parçaları aldım ve kendim birleştirmeye çekindiğim için haritalar uygulamasındaki çevremdeki esnaflara baktım bilgisayar yapabilecek.

Eki Görüntüle 2157752

Şu fotoğraftaki parçaları birleştiremeye 2000TL istedi, diğeri de 2500TL. Sizce bunlar beni dolandırmaya mı çalışıyor?

Eki Görüntüle 2157753

Ve kendisi kurulumu biz yapalım performans kaybı olmasın (?) yazdı. Anlamadım şahsen. Bu işin fiyatı gerçekten 2 bin TL'den mi başlıyor?
Kendin topla.

Arkadaşlar geçenlerde arkadaş 350 TL'ye komple parça parça bilgisayarcıya yaptırdı. Şimdi bunlar çok fazla istemiş ama esnaf bitik durumda hepsi farklı ağızdan konuluyor o yüzden kendimizi geliştirmemiz lazım.

Bunlara para kaptıracağına aç video izle yavaş yavaş yap.

Vallahi ben 3 paket sigaraya zevkle yapardım. o da makarası ya yaparken içerim diye :D

Dolandırıcılık bu. Alt tarafı soketlere tak tak diye takacak. Kablo düzeni vs hak getire büyük ihtimalle. Evet 2 3 saatlik uğraştırıcı bir şey ama çok zevk veriyor inan. Yapamayacağın bir şey değil.

Hakkı sistem parça kalabalığına ve kasanın kalitesine göre değişir.

Mesela ben bilgisayarcı olsam 5000X RGB kasayı 1000 TL'ye yapardım. Ama örnek veriyorum MSI Forge gibi basit kasalar gelse 500'e yapardım.

5000X'i de gerçi kendi PC mi transfer ederken yordu beni. 0 kutulu parçalar gelse bu kadar yorulmayabilirdim. Ama kasa boş hali 15+ kilo olduğu için çok işçilik oluyor :D Transfer yapmak 0 dan kurmaktan çok daha zor.

Biz arkadaslara hep bedavaya kurduk sistemleri, bu devirde 500 olur zaman aliyor ama 2000 liraya dolandiricilik ya. Hangi sehirdesin bu arada.

Hocam bana göre ücreti 200 tl. Ama millet para göz olmuş. Bu işi yapacak adamlarda yok. Onlara muhtaç oluyorsun.
Hocam bilgi para demek. Benim yaptığım tasarımlar bazen 10 dakikamı almıyor ve emin olun çıldırtacak fiyatlar alıyorum ve istiyorum. Emeğin tartısı yoktur sadece ederi tartışılır.

Geri
Yukarı