Çözüldü Bilgisayarda AFK iken ya da bir işle uğraşırken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

KomutanLogar0

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB(8x2) 3000MHZ Corsair Vengeance
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 500gb ve Sandisk Ultra 500gb
Ekran kartı
Rtx 2060
Anakart
Asus Prime A520M-K
İşlemci
Amd Ryzen 5 3500x
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz üzere bilgisayarda sadece AFK iken ya da bir işle uğraşırken (film izlemek, müzik dinlemek vb.) Mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayarda oyun oynarken bir sorun yok. Dün bu sorunu çok yaşayınca RAM'lerin yerini değiştirdim ancak değişen bir şey yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu tarz işlerden pek anlamadığım için mavi ekran çıkınca çektiğim fotoğrafı bırakıyorum. Ayrıca minidump doyalarımı arşive ekle dediğim zaman aşağıda bıraktığım ekran görüntüsündeki hatayı alıyorum. Bu nedenle minidump dosyalarımı bırakamıyorum.

WinRAR_ Tanılama iletileri 11.11.2022 11_11_25.png

Yardımınız için şimdiden teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221111-104725.jpg
    Screenshot_20221111-104725.jpg
    39,5 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20221111_104651.jpg
    IMG_20221111_104651.jpg
    96,9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Minidump dosyası paylaşınız.

Minidump dosyası paylaşıp sonuç öğrenmek daha iyi olacaktır. Tahminimce sanki bir program veya güncelleme sonrasından sonra olmuş gibi duruyor.

Minidump dosyası paylaşınız.

Minidump dosyası paylaşıp sonuç öğrenmek daha iyi olacaktır. Tahminimce sanki bir program veya güncelleme sonrasından sonra olmuş gibi duruyor.

Maalesef yapamıyorum. Attığınız linkteki yazanları yaptığım zaman arşive ekleyince böyle bir hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• WinRAR_ Tanılama iletileri 11.11.2022 11_11_25.png
    WinRAR_ Tanılama iletileri 11.11.2022 11_11_25.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 21
@KomutanLogar0,
Dump dosyasına sağ tık yapın. Erişim ile alakalı bir şey olacak ona tıklayın sonra paylaşın.

Eve geçince incelerim dosyayı acelesi yoksa.

Sanırım hallettim. Teşekkürler :)

@KomutanLogar0,
Dump dosyasına sağ tık yapın. Erişim ile alakalı bir şey olacak ona tıklayın sonra paylaşın.

Eve geçince incelerim dosyayı acelesi yoksa.
Önemli değil pek acelesi yok.

@Umut Nas hocam eğer eve döndüyseniz minidump dosyamı inceleyebilir misiniz? Malum mavi ekran sorunu büyük bir sorun olduğu için çözüm aramakta benim için önemli. Çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz üzere bilgisayarda sadece AFK iken ya da bir işle uğraşırken (film izlemek, müzik dinlemek vb.) Mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayarda oyun oynarken bir sorun yok. Dün bu sorunu çok yaşayınca RAM'lerin yerini değiştirdim ancak değişen bir şey yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu tarz işlerden pek anlamadığım için mavi ekran çıkınca çektiğim fotoğrafı bırakıyorum. Ayrıca minidump doyalarımı arşive ekle dediğim zaman aşağıda bıraktığım ekran görüntüsündeki hatayı alıyorum. Bu nedenle minidump dosyalarımı bırakamıyorum.

Eki Görüntüle 1568705

Yardımınız için şimdiden teşekkürler :)
çözüm buldunuz mu hocam ?

Geri
Yukarı