Bilgisayarda donma sorunu

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Bilgisayarımda eskiden hiç yaşanmamasına rağmen donmaya başladı. Geçici de değil, bilgisayarımı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Ekran kartımın tozlarını temizledim. Değişmedi. Bilgisayarda virüs olabileceğini düşündüğüm için format da attım. Ama yine donma sorunu ile karşılaştım. Bilgisayarda sadece gezinirken yaklaşık bir saat sonra donuyor. Ama satın almış olduğum oyunları yüklerken daha yarısına gelmeden anında donuyor.

Donmanın birçok nedeni olabilir. Bozuk sabit disk, ısınan işlemci, ısınan ekran kartı, kondasatörleri eskimiş bir PSU… Sistem mavi ekran veriyorsa C:\Windows\Minidump klasöründeki dosyaları gönderin bakalım. HD Tune Pro 5.50 ile sabit diski kontrol edin. Diskte sorun olmadığından ve SMART değerlerinde sarı işaret olmadığından emin olun. İşlemci soğutucusunu veya termal macunu yenileyin.

selamlar.

Benim sorunum şöyle; oyundayken dır sesi ile bilgisayar donuyor. Bilgisayarım 3 yıllık. sistemim de şu şekilde. Aşağıdaki bileşenlerden hangisinde sorun var acaba,teşekkürler.

Asus pro gaming 970
x8 8350 işlemci
asus 1070 rog strıx
240 gb ssd
1 tb hdd
700 watt 80 plus xıgmatek
4x4 gb 1600 mhz ddr3 ram

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı