Bilgisayarda performans düşüklüğü neden kaynaklanır?

Hocam sizden ricam öbür sorular hakkında bilginiz varsa yanıt verebilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden. @kino

Son düzenleme:
Virüs olduğunu sanmıyorum aktif olarak antivirüs programım var ve bir sorun gözükmüyor.
Programın çalışma prensibine bağlı olarak kaçmış olabilir. Pre-execution (virüs aktif olmadan) çalışıyorsa, post-execution (virüs aktifken ve bellekteyken) kaçırmış olabilir ya da tam tersi. Hareketleri izlemek (Process Monitor ile olabilir) lazım. Diğer belirttiğim sorunlardan biri de olabilir tabi. Eleye eleye gitmek lazım.

Virüs varsa şu an Kaspersky ile taratsam bulabilir mi bulamaz mı?
Öbür sorulara gelecek olursak mevcut olarak güncelleştirmeye çalışırken şöyle bir hata alıyorum.

Diskimde bir sorun yok.

1713984117602.png

@Berkay4154

Günümüz işletim sistemleri her güncelleme de gereksiz dosyaları depoladığı için zamanla sistemde yavaşlama görülmesi normal.
Yavaşlamanın tek nedeni güncelleme değil. Termal macun eskimesinden dolayı sıcaklık değerleri 5-10 derece artsa bile performans illa düşer. Ayrıca kullanmış olduğunuz depolama birimi doldukça performansı düşecektir.

Benim size tavsiyem;
Yedeklerinizi alın, son sürüm Windows kurulum dosyasını indirin USB belleğe. Temiz kurulum yapın. Bu arada kasa içi temizlik ve termal macun yenilemesi de yapın mutlaka.
Ben her sene bu işlemi yapıyorum. ( Steam dosyalarım ayrı bir SSD içinde olduğundan oyun kurulumuyla uğraşıyorum)

Günümüz işletim sistemleri her güncelleme de gereksiz dosyaları depoladığı için zamanla sistemde yavaşlama görülmesi normal.
Yavaşlamanın tek nedeni güncelleme değil. Termal macun eskimesinden dolayı sıcaklık değerleri 5-10 derece artsa bile performans illa düşer. Ayrıca kullanmış olduğunuz depolama birimi doldukça performansı düşecektir.

Benim size tavsiyem;
Yedeklerinizi alın, son sürüm Windows kurulum dosyasını indirin USB belleğe. Temiz kurulum yapın. Bu arada kasa içi temizlik ve termal macun yenilemesi de yapın mutlaka.
Ben her sene bu işlemi yapıyorum. ( Steam dosyalarım ayrı bir SSD içinde olduğundan oyun kurulumuyla uğraşıyorum)

Hocam herkese sormuş gibi olacağım artık. Macunu kendim değiştirmeye korkuyorum bunu yaptırabileceğim herhangi bir yer var mıdır? Vatan'a götürebilir miyim? Başka bir yere?

Hocam herkese sormuş gibi olacağım artık. Macunu kendim değiştirmeye korkuyorum bunu yaptırabileceğim herhangi bir yer var mıdır? Vatan'a götürebilir miyim? Başka bir yere?
Macun değiştirmekten korkmayın son derece basit bir işlem. İnternetten işlemci modeliniz için en çok önerilen bir macunu alıp YouTube'dan video izleyerek yapabilirsiniz. Zaten hemen hemen herkes YouTube'dan öğreniyor macun uygulamasını. İnanın hiç zor değil eğer korkuyorsanız başta azar azar koyarak deneyin veya işlemcinizin boyutunda bir plakaya denemeler yaparak elinizi alıştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı