Bilgisayarda RAM Slotu 1/4, Anakartta 2 tane olması

Bayram Akcan

Hectopat
Daha fazla  
PC'de 1/4, kasayı açınca 2 tane RAM slotu var.
1'i bozuk, diğer 2'sine nasıl ulaşabilirim?
PC Windows 8.1, Anakart Gigabyte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart: Gigabyte B450M-S2H
Söylemek istediğim: bilgisayarda kullanılabilir yuvalar 1/4 yazıyor ,
Kasayı açınca 2 tane mevcut diğerleri nerede ?

Nasıl bozabildiniz acaba? Aida64 ve CPU-Z indirerek RAM yuvalarına bakabilirsiniz.

Anakart: Gigabyte B450M-S2H
Söylemek istediğim: bilgisayarda kullanılabilir yuvalar 1/4 yazıyor ,
Kasayı açınca 2 tane mevcut diğerleri nerede ?
Diğerleri nerede acaba fabrikada unutulmuş olabilir 😃 Şakası bir tarafa anakartın iki slota sahip sadece yanlış görüntülüyorsun kayıp slot falan yok.

Teşekkür ederim herkese 😂
Nasıl bozabildiniz acaba? Aida64 ve CPU-Z indirerek RAM yuvalarına bakabilirsiniz.
Valla ben bozmadım abey bende 4 gb var 4 daha ekledim çalışmadı. Sol slota taktim çalışıyor ama sağ bozuk 2 ramı denedim o slota ama bozuk. Bilgisayarciya götürdüm bakti falan arızalı dedi servise ver dedi
Teşekkür ederim herkese 😂

Valla ben bozmadım abey bende 4 gb var 4 daha ekledim çalışmadı. Sol slota taktim çalışıyor ama sağ bozuk 2 ramı denedim o slota ama bozuk. Bilgisayarciya götürdüm bakti falan arızalı dedi servise ver dedi
Ama garantisi bitmiş

Son düzenleme:
Adam haklı. Görev yöneticisine girip bellek kısmının sağ altında bende de aynı yazıyor. Adamın ne demek istediğini anlayın anakarta iki yuva olur doğru ama adamın anlatmak istediğini en başta dediğim gibidir. Bende sebep bini bilmiyorum ama bende de aynı şekil kullanılan yuvalar 1/4 diyor.

Adam haklı. Görev yöneticisine girip bellek kısmının sağ altında bende de aynı yazıyor. Adamın ne demek istediğini anlayın anakarta iki yuva olur doğru ama adamın anlatmak istediğini en başta dediğim gibidir. Bende sebep bini bilmiyorum ama bende de aynı şekil kullanılan yuvalar 1/4 diyor.
benimki laptop bende de 2/4 diyor şu an kullandığım ramler yetmiyor

Geri
Yukarı