Bilgisayarda virüs varsa format attıktan sonra aynı hesabı girmek sorun yaratır mı?

ankara ronaldo

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar crack ile bir program indirmiştim 1. sorum bu crackli programi indirdikten sonra da kurduktan sonra da Kaspersky ile tarattim. Bu virus taramasi sonucunda güvenli olduğunu gordum fakat yanilma payini merak ediyorum. İkinci sorum ise eger PC'ye virus bulaştiysa format attiktan sonra bilgisayarda virus bulaşmış halinde mevcut olan Microsoft hesabını tekrar kullanmakta sorun var mıdır? Okuduğunuz için teşekkürler, iyi forumlar.

Crackli program önermiyoruz, ilerde windows dosyalarını bozma, performansa etki etme ve sebebi belli olmayan sorunlar çıkartma ihtimali var. Çok önemli değilse Revo Uninstaller tarzı programlar ile kalıntı bırakmadan kaldırın. Ayrıca Malwarebytes gibi bir iki farklı AV ile de taratın.

İkinci sorunuza gelirsek; bir sorun olmayacaktır. Temiz format atın, ayarlardan sıfırla yapmayın.

Asıl zararlılara karşı yanılma payı düşüktür. Fakat, fazlasıyla şüpheli bazı istenmeyen programları aradan kaçırdığına şahit oldum. Yani kesin bir cevap isterseniz, ikincil bir tarama aracı kullanmanızda fayda var her zaman.

Hesap üzerinden bilgisayara müdahelesi olacağını sanmıyorum ama şifreleriniz açığa çıktıysa ele geçirilen hesabı kullanmanız güvenlik riski olur tabii ki.

Geri
Yukarı