Bilgisayarı fazla açık tutmam zararlı mı?

drake146

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem topladım ancak internetim yavaş olduğu için oyunlar yavaş iniyor o nedenle okula gitmeden önce açık bırakıp gidiyorum okulda ortalama 8-9 saat sürüyor ve bu süre zarfında bilgisayar sürekli açık ve arkada oyun indiriyor bu bileşenlere zarar verir mi? Yani 5-6 saat açık tutmam zararlı mı?

Bu arada ekran kartı Rx570 ve işlemcim Ryzen 3 2200g
Eğer bir ilgisi varsa.

Çözüm
İndirme yaparken günlerce açık kaldığını biliyorum beni sistemin. Hiçbir zararını görmedim. Sadece elektrik faturan yükselir o kadar🤣
Hocam 1 ay ne indirdiniz bilgisayarda?

Bilgisayara 2 TB HDD almıştım...
Steam'deki oyunlarım vardı.Birkaç tane korsan oyun indirmiştim..Dizi Film de indirdim..Ayın 10 u gibi 400 gb görünce denemek istedim..
İdm listesi up uzun bir kuyruktu..Sayfalar dolusu...

Bazı oyunları birkaç sefer indirdim..Ay sonuna kadar ne kadar indirebileceğimi öğrenmek için...
Gündüzleri genelde indirme olmuyordu(hata vs. vermiş olduğundan devam etmiyordu) Geceleri boş yoktu diyebilirim o nedenle kapanmaya fırsatı olmadı... Ektede o ayki down/upload değerlerini görebilirsin...

Dosya Ekleri

• kota.png
    kota.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 45
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı