Bilgisayarı Korumak İçin Program Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece birini kullan dostum. Bilgisayarını yavaşlatır. Kendine fazla sıkıntı yapma. Sadece comodo internet security programını yükle ücretsizdir.

Comodo'dan illallah etmiş biri olarak tavsiye etmiyorum. Hatta öyle canıma tak etti ki hiç bir antivirüs yok şu an bilgisayarımda.

Hangisini kullanayım peki ?

Arkadaş = Oğlum ben istesem sizin internetinizi keserim 1 dakikada ip'inizi bulurum diyor. İnternetinizi yavaşlatırım keserim istediğim zaman açarım " diyor. Şimdi bu nedir Allah aşkına biri açıklasın :D 2 dakikada bir internetinizi keserim falan diyor.

Şimdi bende comodo antivirüs ve 360 internet security programları var.Bunlar bu olayı engeller mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangisini kullanayım peki ?

Arkadaş = Oğlum ben istesem sizin internetinizi keserim 1 dakikada ip'inizi bulurum diyor.İnternetinizi yavaşlatırım keserim istediğim zaman açarım " diyor.Şimdi bu nedir Allah aşkına biri açıklasın :D 2 dakikada bir internetinizi keserim falan diyor.

Şimdi bende comodo antivirüs ve 360 internet security programları var.Bunlar bu olayı engeller mi ?

Hadi bulsun bakalım. Kessin internetini bilmem neyini. Aynen böyle söyle. "Dediklerini yapmazsan adam değilsin" de.

Hadi bulsun bakalım. Kessin internetini bilmem neyini. Aynen böyle söyle. "Dediklerini yapmazsan adam değilsin" de.

Şu anda pcde sadece COMODO Internet Security var kaldırdım diğerini şimdi internetim güvenli midir ? Yani söylediğine göre kızdığı kişilerin internetini kesebiliyormuş.Yani aslında biraz bilgili hatta tanıdığı clandan bir arkadaşı kredi kartı bile soymuş.

Çok küçük bir ihtimal senin bilgisayarının başına oturup trojen falan soktuysa ve bu trojen hiç bir antivirüse yakalanmayan cinsten bir meretse olabilir. Ama dediğim gibi çok küçük bir ihtimal.

Şu anda pcde sadece COMODO Internet Security var kaldırdım diğerini şimdi internetim güvenli midir ? Yani söylediğine göre kızdığı kişilerin internetini kesebiliyormuş.Yani aslında biraz bilgili hatta tanıdığı clandan bir arkadaşı kredi kartı bile soymuş.

Ya bırak bu işleri .. Aklıma Beyaz'ın yeniden düzenlediği Sertap Erener'in şarkısı geldi... "Ya bırak bu işleri , devlet su işleri...!"

Bana da böyle diyen çok oldu ama daha bi halt edebilen olmadı. Hatta hala Avast! Free Edition kullanıyorum. Ücretsizler de Firewall gibi özelliklerde yoktur. Ama dediğim gibi bir halt yapabilen olmadı .. Diyenleri zaten bir daha görmedim. Şuan babamın laptopta sanal makinede XP SP3 kurulu. İçinde hazırladığım Trojan - Spy Virus karışımı üstüne solucan ve rootkit ile FUD lanmış vaziyetteydi. Hatta virusscan.com Hackerların nefret ettiği bir sitedir. Çünkü eğer virüs bulursa tüm şirketlere rapor yolluyor ve bu uygulamaya karşı harekat başlattıyor :D Ben orada da tarattım %100 temiz çıktı :D

Biraz araştırırsanız zaten sizde asıl olması gereken "Güvenlik Bilinci" de başlayıp gelişecektir. Geri kalan anlamadığınız kısımlarda size açıklarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı