Bilgisayarım çok yavaşladı

359107

Hectopat
Makaleler
1
Nedensiz yere bilgisayarım çok fazla yavaşladı. Eskiden Fortnite'ı düşük-orta arası ayarlarda 30 FPS oynarken şimdi en düşük ayarlarda 720p de %50 3d çözünürlükte 25 FPS alıyorum. Örnek olarak fortnite verdim. Diğer tüm oyunlarda oluyor ama onlar korsan olduğu için onları saymayalım. Sürücülerim olan en güncel sürüm. Nvidia sitesinden veya geforce experience ile en güncel sürücüleri indirmeye çalışınca uyumlu değil diyor.
CPU sıcaklığı en falza 50° oluyor GPU sıcaklığı ise ortalama 60° oluyor. Kasperksy ile tam tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı. Sorun nedir?

Temp, %temp% ve PreFetch klasörlerini temizle.
Windows Update kapat.
HDD varsa sadece SSD ekle.
SSD varsa sağlık durumuna bak.
Antivirüs olarak daha hafif olanları tercih et ve arkada tarama yapıyorsa yaptığında kapatabilirsin.

Ek olarak, oyun içi değerlerin nedir?

Temp, %temp% ve PreFetch klasörlerini temizle.
Windows Update kapat.
HDD varsa sadece SSD ekle.
SSD varsa sağlık durumuna bak.
Antivirüs olarak daha hafif olanları tercih et ve arkada tarama yapıyorsa yaptığında kapatabilirsin.

Ek olarak, oyun içi değerlerin nedir?
Arkada tarama yapmıyor, nasıl SSD sağlığına bakılır açıklarsanız sevinirim, şimdi bilgisayarı açtım dosyaları temizliycem, Windows update kapalı, SSD var.

Antivirüs olarak ne kullanıyorsun?

HDTune ile bakabilirsin SSD sağlığına. Sosyal'de indirmek için Recep Baltaş koydu, indir oradan. Sonra bize ekran görüntüsünü at. Senin SSD kronik hız ve sağlık sorunlu.
Kaspersky kullanıyorum (Total security Trial versiyonu)
Şimdi bakıyorum.
Antivirüs olarak ne kullanıyorsun?

HDTune ile bakabilirsin SSD sağlığına. Sosyal'de indirmek için Recep Baltaş koydu, indir oradan. Sonra bize ekran görüntüsünü at. Senin SSD kronik hız ve sağlık sorunlu.
Cahilliğimi affedin ama hangi bölümün ekran görüntüsünu atıcaz?

Son düzenleme:
Hangi sekmeyi atacağım?
1605033404147892277622732010888.jpg

Bu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı