Çözüldü Bilgisayarım durup dururken kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sn0WzX

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Mech OC RX 5700 XT - Ryzen 5 3600X - 1x16 GB 3000Mhz Corsair Vengeance Ram - Asus Prime B 450M-K Anakart - Dark Force 600W Psu
Bilgisayarımda hiçbir şey yapmazken bile kasmaya başlıyor. Ne zaman kasmaya başlayacağı belli olmuyor, bazen açtıktan 1 saat sonra bazen 5 saat sonra bazen de hiç kasmıyor. 3 tane disk kullanıyorum, birisi SSD ve Windows ona kurulu diğer ikisi HDD. Hard disklerimden biri bozuldu bozulacak zaten okuma yazması yerlerde sadece video vs. depolamak için kullanıyorum. Acaba bozuk diskim kastırıyor olabilir mi? Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor kasma bu arada. Sırf bu kasmadan dolayı tüm disklere format attım dün ve sorun bugün yine devam etti. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

SSD markası nedir hocam. Piyasadaki birçok SSD'nin kronik sorunları var.
Sandisk'in 120GB versiyonu, HdTunePro uygulaması ile tarattığımda bir sorun yok gözüküyordu, 2 yıldır kullanıyorum.

CrystalDiskInfo ile deneyin.

Onu da denemiştim, tüm disklerimin değerleri normal çıkmıştı onda.

Chrome 2-3 dakikalığına güncelleme yapıyor ise kasmanın 1. sebebi bu olabilir.
Bilgisayarın sıcaklık değerleri yüksek olabilir.
Bozuk disk sorun çıkarıyor olabilir, bozuk olan diski sistemden çıkarıp deneyin.

Disk'imi çıkarıp deneyeceğim birkaç gün, sorunum çözülürse buraya yazarım. Teşekkürler cevaplarınız için :)
Diskimi çıkardım ve kasma bir daha oluşmadı. Teşekkürler yardımlarınız için sorunum çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı