Bilgisayarım ekran kartını görmüyor

İşlemcinin TDP değeri 86W Ekran kartı boşta 22W yükte 55W güç çekiyor. PSU 12v kanalından 96W max. güç verebiliyor. İşlemciye anca yeter bu güç üstüne birde Ekran kartı gelince yetmeyebilir. Birde PSU Belki o 96W'ı bile veremiyordur.

İşlemcinin TDP değeri 86W Ekran kartı boşta 22W yükte 55W güç çekiyor. PSU 12v kanalından 96W max. güç verebiliyor. İşlemciye anca yeter bu güç üstüne birde Ekran kartı gelince yetmeyebilir. Birde PSU Belki o 96W'ı bile veremiyordur.
Dostum şimdi amcamın yanındayım kendi pcsi 600W güçünde güç kaynağı var onun biligisayara benim ekran kartını taktım çalıştı, fakat benim bilgisayara 400W güçünde güç kaynağı taktığımda çalışmadı amcamın bilgisayarındaki güç kaynağını benim bilgisayara takamıyorum kablolar kısa geliyor şimdi benim tam olarak kaç Wolt güç kaynağı almam gerek ?

• Öncelikle PSU 400W yeterli olacaktır daha fazlası gereksiz 400W güç kaynağı yetmesi lazım. Şuan kullandığın PSU yani 280W olan hiç bir şekilde zaten yetmez bir kere onu değiştirmen lazım gerçekten kötü bir güç kaynağı.
  • Ama sorun sadece güç kaynağından kaynaklanmıyor da olabilir. Başka sıkıntılarda olabilir özellikle anakart kaynaklı. Benim çözebileceğim bir şey değil eğer anakart sıkıntılıysa.

• Öncelikle PSU 400W yeterli olacaktır daha fazlası gereksiz 400W güç kaynağı yetmesi lazım. Şuan kullandığın PSU yani 280W olan hiç bir şekilde zaten yetmez bir kere onu değiştirmen lazım gerçekten kötü bir güç kaynağı.
  • Ama sorun sadece güç kaynağından kaynaklanmıyor da olabilir. Başka sıkıntılarda olabilir özellikle anakart kaynaklı. Benim çözebileceğim bir şey değil eğer anakart sıkıntılıysa.
dostum merhaba şimdi amcamın güç kaynağını söktüm benim bilgisayara taktım fakat gene çalışmadı.

Güç kaynağı raidmax volcano rx-630W atx12v. 630w güçünde fakat yine çalışmadı neden olabilir ? delirmek üzereyim başka biligisayarda benim ekran kartı çalışıyor ama benim bilgisayarımda çalışmıyor

@Recep Baltaş , @Ali Güngör , @MF yöneticiler yardımlarınızı bekliyorum..

Denedim çalışıyor.
Eğer amcanın bilgisayarında senin ekran kartı çalışıyorsa 2 şeçenek kaldı ya senin Anakart bozuk ya da ekran kartı ile senin bilgisayarın arasında uyumluluk sorunu var. Şimdi yapman gereken amcanın ekran kartını kendi bilgisayarına takıp denemen eğer amcanın ekran kartı senin bilgisayarında çalışmıyorsa senin Anakart bozulmuş demektir. Sonucu bekliyorum mesaj yazmayı ihmal etme.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı