Bilgisayarım kilitleniyor işlevsiz kalıyor

FNXbandai

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, Kolay gelsin.

Arkadaşlar kısaca şöyle izah edeyim ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Yardım ederseniz çok teşekkür ederim.

Bilindiği üzere Black Desert adlı oyunu indirdim. Bir güzel satın aldım ,normalde cihaz Steam'den GTA 5'ten Arma 3'e kadar oyunları oynayabiliyorum hiç bir sıkıntı olmadan.

Ben bu oyuna giriş yaparken, client'den oyunu başlat diyorum önüme hile koruması vb. bir panel ve panelin alt kısmında ki çubuk doluyor. O çubuğun neresinde olursa olsun bilgisayar kesiliyor fare ve klavye işlevsiz oluyor ve hoparlör'den zııııııt diye sürekli ses geliyor yani bilgisayar gizliden mavi ekran veriyor sanırım. Benim düşüncem öyle. Bundan kurtulmam içinde sürekli reset atmam gerekiyor. 10-15 dakika süre zarfı boyunca beklemiştim gelmemişti. Ve sadece bu oyunda böyle yapıyor arkadaşlar yanlış bilgi vermeyeyim. Sadece bu oyunu açarken bu sıkıntı ile karşılaşıyorum.

Ve internette dolaşıp forum sayfalarından baktığım kadarıyla hemen hemen hepsini yaptım ve sistemimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Başıma ilk defa geliyor böyle bir şey. Acaba öncelerden bu sorunu alan arkadaşlar nasıl yapmışlar yazarsanız çok iyi olur. Teşekkürler..

Bilgisayar;

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_ldr.161011-0600)
System Manufacturer: PEGATRON
System Model: IPXSB-H61
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz
Memory: 6144MB RAM
Available OS Memory: 6126MB RAM
Page File: 2027MB used, 10223MB available
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

Ekran kartı:

Card name: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce GTX 750 Ti

Ben de oyun esnasında öyle bir sorun yaşıyorum. Aniden her şey gidiyor, ses var görüntü yok. Bulabildiğim tek çözüm yolu; oyunların uyumluluk kısmını Windows 8 yapıp, "Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" kısmını işaretlemek oldu. FPS düşüşü yaşıyorum, drop alıyorum fakat yaşadığım sorundan kurtuldum diyebilirim. Sanırım benimki geçici çözüm.

Arkadaşlar biraz geç oldu ama ben sorunu çözdüm win 10a geçmek ile win7 kullanıyorken bazı programlar indirmiştim-kurmuştum bunlarda bazı windows dosyalarını silmiş o yüzden mavi ekran alıyormuşum yani bu teoriyi bilgisayarcı bi arkadaşım söylemişti bazı yazılımlar windows dosyalarını zamanla silermiş o yüzden ram sıkıntıya girip herhangi bi düşük boyutta oyun açmaya kalksan bile hafıf biilgisayar zorlansa bile mavi ekran verirmiş win10a geçmekle sorunumu hallettim ilginiz için teşekkürler iyi forumlar

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı