Bilgisayarıma Virüs Bulaştı Bütün Diskler Boş Gözüküyor

recebg

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Herkese iyi akşamlar,

Arkadaşlar bilgisayarıma usb bellek yoluyla virüs bulaştı d:/ klasörü dolu gözüküyor ama içine girince bütün dosyalarım silinmiş gözüküyor aynı durum c:/ klasöründe de aynı ne yapmam gerek virüs programı karantinaya taşıdı belgeler benim için önemli silinmemesi gerek.
Adsız.png
s.png
Adsız.png

Eset kullanıyor olman yüksek ise kaldırın. İmzada olan KIS yükleyin, güncelleyin, fullscan yapın. Tarama ve çözümler bitene kadar hiçbir donanımı çıkarıp takmayın.

Ayrıca gizli klasörleri ve korunan işletim sistemi dosyalarını açarsan dosyaların gözükecektir.
**[Bunu temizliği yaptıktan sonra yapın]

Avast kullanıyorum acaba gizli klasör ve korunan işletim sistemi dosyalarını nereden açıyoruz ?

Avast'ı kaldırın, Murat Bey'in imzasında olan KIS'i kurun. Gizli klasörleri açmak için;

Denetim Masası>Görünüm ve Kişiselleştirme>Klasör seçenekleri>Görünüm sekmesi>Gizli Dosya, klasör ve sürücüleri göster'i işaretleyin.

Sayın @recebg atar filan yaptığımız yok, sadece gereksiz mesaj atılmadığını bildirmek istediler. Sosyalde kuralları gereği her mesaj önem arz etmektedir. Gereksiz mesaj kuralımız bulunmaktadır. Ayrıca denemediğiniz bir şeyi geleceği bilemeyeceğimiz için deneyip sonra işe yarayıp yaramayacağını bildirmek istediler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı