Bilgisayarımın tüm fanları çalışıyor ama acılmıyor

serhatkaragüzel

Femtopat
Daha fazla  
Ben dün PC'yi temizledim ama ıslak bir şey ile degil normal el ile falan yani her zaman ki rutinim sabah actıgimda calısmıyordu işlemci calısıyor gibi gozukuyor cunku calıstıgı süre boyunca fana ısı veriyor ekran kart sıkınti degil anakarta taktım ama yine calışmadı. RAM'leri temizledim, BIOS pilini cıkardım internette ne gördüysem yaptim ama hâla acılmıyor koronayım odamdan cıkıp gotüremiyorum.

Kasanın içini atma şansın var mı?

Ekran kartını ve pili cıkardım ayni zmaanda şu an kablo bağlantılarıni söktüm anakartı cıkaracagın cünkü yoksa tüm kablo baglantılari temiz.
Sistem özellikleri nedir işlemcinde dahili ekran kartı varsa ekran kartını çıkarıp işlemciden görüntü almayı dene.
Denedim olmadı özellikler ryzen 5 3600, b450m s2h anakart 16gb ram

Dosya Ekleri

• IMG_20210823_132836.jpg
    IMG_20210823_132836.jpg
    191,5 KB · Görüntüleme: 53
Ekran kartını ve pili cıkardım ayni zmaanda şu an kablo bağlantılarıni söktüm anakartı cıkaracagın cünkü yoksa tüm kablo baglantılari temiz.

Denedim olmadı özellikler Ryzen 5 3600, B450M S2H anakart 16 GB RAM.

İşlemcinde dahili ekran kartı yok görüntü alamazsın.

Hocam onla alakalı değil No Signal yazıyor çıkışları kontrol ettim bir değişiklik yok.

Dediğim gibi eğer fanların çalışıyorsa kasada hareketlilik var ise ekrana görüntü gitmemesi olayı birkaç sebepten kaynaklanır.

1-VGA
2-RAM
3-HDD

Bunları kontrol et tek slot RAM dene. SATA bağlantılarını kontrol et. Monitör arkasındaki VGA'yı kontrol et. Deneme yanılma yöntemi ile çözersin.

Geri
Yukarı