Bilgisayarlardaki internet hızı farkı

ulasmiss.exe

Centipat
Selamlar. Kablosuz bağlandığım laptop bilgisayarımda hız testi yaptığımda ping 5, download 48, upload 20 çıkıyor. Fakat yine kablosuz bağlandığım masaüstü bilgisayarımda ping 5, download 24, upload 12 çıkıyor. Evdeki diğer aygıtlarda da hız testi yaptım ve onlarda da laptop bilgisayarımdaki değerleri gösteriyor. Masaüstü bilgisayarımda oyun oynarken de sürekli pingim 500'lere çıkıp geri düşüyor, oyun oynayamıyorum. Ama diğer cihazlarda bu sorun yok. Ne yapabilirim?

Masaüstündeki wi-fi cihazını değiştirebilir. Yada driver güncellemesi (varsa) yapabilirsiniz.

Selamlar. Kablosuz bağlandığım laptop bilgisayarımda hız testi yaptığımda ping 5, download 48, upload 20 çıkıyor. Fakat yine kablosuz bağlandığım masaüstü bilgisayarımda ping 5, download 24, upload 12 çıkıyor. Evdeki diğer aygıtlarda da hız testi yaptım ve onlarda da laptop bilgisayarımdaki değerleri gösteriyor. Masaüstü bilgisayarımda oyun oynarken de sürekli pingim 500'lere çıkıp geri düşüyor, oyun oynayamıyorum. Ama diğer cihazlarda bu sorun yok. Ne yapabilirim?
Benim bildiğim kadarıyla ustam masaüstü bilgiseyarlarda wifi algılayıcısı çok düşük veya yok en iyisi masaüstü bilgiseyarlara kablo ile bağlanmak...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı