Telefon ve PC'deki internet hızı farkı

Hyildiran

Hectopat
Bir süredir masaüstü bilgisayarımda internette hız problemi yaşıyorum. Kablolu bağlandığımda hız gayet iyiyken Wi-Fi ile bağlandığımda 8 Mbps bağlantı 2-2,5 Mbps'lere düşüyor. Wi-Fi adaptörü arızalandı diye düşünüp (onboard) yeni adaptör aldım. Onda da sonuç aynı. Telefonda hiçbir sıkıntı yokken böyle olmasını anlayamadım. Sebep ne olabilir?

Modemin 2.4 ve 5 ghz desteği var mı ve modem yeni mi? Çünkü eski notebook Wi-Fi adaptörlerinin çekim gücü yeni modemlerde düşük oluyor. Şöyle ki yeni laptop almıştım ve üzerindeki 802.11ac destekli alıcı sayesinde 100-120 mbit veri alabilirken ev arkadaşım 5 ghz bağlanamadığı için 20-25 mbit alabiliyordu. Hatta evdeki diğer kişinin bilgisayarı daha da eskiydi ve 8 mbit bile alamıyordu çoğu kez. USB Wi-Fi alıcısı bulursanız bir de öyle deneyin.

Modemin 2.4 ve 5 ghz desteği var mı ve modem yeni mi? Çünkü eski notebook Wi-Fi adaptörlerinin çekim gücü yeni modemlerde düşük oluyor. Şöyle ki yeni laptop almıştım ve üzerindeki 802.11ac destekli alıcı sayesinde 100-120 mbit veri alabilirken ev arkadaşım 5 ghz bağlanamadığı için 20-25 mbit alabiliyordu. Hatta evdeki diğer kişinin bilgisayarı daha da eskiydi ve 8 mbit bile alamıyordu çoğu kez. USB Wi-Fi alıcısı bulursanız bir de öyle deneyin.

Harici(USB) wifi adaptörü aldığımı yazmıştım. Ama sonuç yine aynı.

Harici(USB) wifi adaptörü aldığımı yazmıştım. Ama sonuç yine aynı.
Komut penceresinden ipconfig /release
ipconfig /restart
ipconfig /renew komutlarını denediniz mi? Bir de modem içerisindeki bağlanan tüm aygıtların yerel iplerini silip deneyin bir de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı