Bin Lirayı Altına mı yatırsam?

Evet aslında uzun vadede kar %90 oranla edersin. Ama o kadar beklemek insanın canını sıkar. Şöyle bir sistem vardı eskiden tanıdığım kullanıyordu ne kadar paran varsa bankaya koyuyorsun o banka sana koyduğun para kadar her ay üstüne beleş para koyuyordu ona da bir bak derim.

@er36po yarı Yarıya kar etmez mi ya 5 yılda. :D 1500 lira olsa da iyi. :D

@kazuhir4 Duydum ama o işlerin nasıl ilerlediğini bilmiyorum yani bulaşamam. :)
Diyelim ki 5 yıl sonra 1000 TL'niz + 500 daha kar etti, Peki bu gün bin TL'ye alacağın Ürün 5 yıl sonra 1500 TL olamaz mı?

Evet aslında uzun vadede kar %90 oranla edersin. Ama o kadar beklemek insanın canını sıkar. Şöyle bir sistem vardı eskiden tanıdığım kullanıyordu ne kadar paran varsa bankaya koyuyorsun o banka sana koyduğun para kadar her ay üstüne beleş para koyuyordu ona da bir bak derim.
Onun adı da faiz galiba ve bunu hesabını vermek çok zor. En iyisi kendi kazandığın paran. :)

5 yılda %300 artış göstermiş. Şimdi konuyu kapitalist düzen ve karşılığı olmayan paralar yüzünden fakirleşen alım gücü azalan ülkelere getirebiliriz ama genel olarak yine de bir nebze karlı. Diğer türlü hep 1000 lira olacak kalacak.

Adsız.jpg

Parayı Banka koyuyorsa Faiz'dir hocam başka ne olucak? :)
Sanki öyle değildi hocam ya :D Ailem yapıyordu bankaya parayı koyuyordu parana göre oda her ay üstüne koyuyordu ama biz para vermiyorduk. (Yanlışım olabilir araştırmanızda fayda var. Yanlış bilgi verdim ise özür dilerim)

Yeni konular

Geri
Yukarı