Binada fiber kutu var ama altyapı yok

Sait Turan

Kilopat
Daha fazla  
Eskişehir'de yeni taşındığım dairede fiber kutu var lakin Türk Telekom altyapı olmadığını söylüyor. Ev arkadaşım da ben de internetten iş yapıyoruz ve eve taşınmadan önce itinayla ev sahibine bu durumu belirttik. Binaya taşınmadan önce evi gezdiren emlakçılar da 1000 Mbps'ye kadar internet olduğunu ve üst katta halihazırda işini internette yapan yazılımcı biri oturacağını, internet konusunda sıkıntı yaşamayacağımızı üstüne basa basa söyledi. Lakin eve taşındığımız bugün itibari ile eve internet bağlatamıyorum şayet Türk Telekom altyapı olmadığını, bugün çalışmaların başlaması halinde 6 ay ile 2 yıl için ancak altyapı gelebileceğini belirtiyor. Bize girişte telkin olsun diye örnek gösterdikleri yazılımcı komşumuz ile mağdur duruma düştük. Ev sahibine durumu ilettik kendisi durumu en kısa zamanda çözeceğini, bina tek bir kişiye ait olduğu için sürecin çok daha kısa süreceğini söyledi. Merak ettiğim konu şu, ev sahibi bunu geçiştirmek için mi söylüyor, yoksa gerçekten kısa sürede çözülebilir bir durum mu? Sizce hakkımı farklı yollardan aramalı mıyım? Zira bize vadedilen şey bu değildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözebilirsiniz hocam. Şu an fiber kutusu var diyorsunuz ama aktif değil. Müdürlüğe gidip ne zaman aktif olacağını sorun. Belkide yakın zamanda fiber gelmiştir ve kutu daha aktifleşmemiştir.

Eskişehir'de yeni taşındığım dairede fiber kutu var lakin Türk Telekom altyapı olmadığını söylüyor. Ev arkadaşım da ben de internetten iş yapıyoruz ve eve taşınmadan önce itinayla ev sahibine bu durumu belirttik. Binaya taşınmadan önce evi gezdiren emlakçılar da 1000 Mbps'ye kadar internet olduğunu ve üst katta halihazırda işini internette yapan yazılımcı biri oturacağını, internet konusunda sıkıntı yaşamayacağımızı üstüne basa basa söyledi. Lakin eve taşındığımız bugün itibari ile eve internet bağlatamıyorum şayet Türk Telekom altyapı olmadığını, bugün çalışmaların başlaması halinde 6 ay ile 2 yıl için ancak altyapı gelebileceğini belirtiyor. Bize girişte telkin olsun diye örnek gösterdikleri yazılımcı komşumuz ile mağdur duruma düştük. Ev sahibine durumu ilettik kendisi durumu en kısa zamanda çözeceğini, bina tek bir kişiye ait olduğu için sürecin çok daha kısa süreceğini söyledi. Merak ettiğim konu şu, ev sahibi bunu geçiştirmek için mi söylüyor, yoksa gerçekten kısa sürede çözülebilir bir durum mu? Sizce hakkımı farklı yollardan aramalı mıyım? Zira bize vadedilen şey bu değildi.

Binaya kadar kabloları dahil olmak üzere fiber kutu geldiyse eğer ki geriye kalan işlem 1 hafta içerisinde çözülebilecek bir durum, kendim de zamanında öyle bir durum yaşadım.

Binaya kadar kabloları dahil olmak üzere fiber kutu geldiyse eğer ki geriye kalan işlem 1 hafta içerisinde çözülebilecek bir durum, kendim de zamanında öyle bir durum yaşadım.
Görüştüğüm müşteri temsilcisi, 2022 yılından sonra imar edilen her binada o kutudan olduğunu ama altyapının olmadığını söyledi. Bina zaten yeni, ilk ikamet edecek kişi biziz.

Hocam yinede bölge müdürlüğünden bilgi alın. Bizim burda caddeden alt yapı geçmiyor demişlerdi ama geçtiğini biliyorum.

Benim taşındığım binada yeni, 1.5 aydır hiçbir şey yaptıkları yok. Anca yılın 3. çeyreği öngörülmektedir diyip duruyorlar. BTK,Cimer vs mail attım ama cevap yok. Çıldırmamak elde değil

Konuyu güncelleyim belki birilerine yardımı dokunur. Türk Telekom bölge müdürlüğüne gittim ve yetkililerle görüştüm, kendileri bana sokağımda altyapı olduğunu hatta fiber bile bulunduğunu lakin benin oturduğum binada olmadığını söylediler. Sağımdaki solumdaki önümdeki ve arkamdaki binalarda fiber internet var, benim binamda direkt internet yok. Altyapı için başvuru olması gerektiğini ve aldıkları taktirde minimum 5 ay içinde internet bağlanabileceğini söyledi. Yapmaları gereken tek şey kutudan kablo çekmek bu arada, bu işlem 5 ayı buluyor hatta bazı durumlar geçiyormuş. Türkiye gerçekten şaka gibi bir yer.

Geri
Yukarı