Çözüldü Binance ile yurt dışından ödeme alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Keskn

Centipat
Bir arkadaşıma oyun içi item sattım ve mâlum PayPal yasak. Ben de ablamın Binance hesabına kripto olarak atmasını istedim. Olur dedi ama nasıl kripto atacak hiçbir fikrim yok. Kısaca bana nasıl para atabilir? Onun Binance hesabı yoksa da atabilir mi?

Çözüm
Binance'den hangi ağ üzerinden ödeme yapılacaksa ona ilişkin cüzdan kodunu alıp karşı tarafa göndereceksin. Karşı taraf da o cüzdan koduna gönderecek. İlla Binance olmasına gerek yok. İstediği borsa aracılığıyla gönderme yapabilir. Ancak gönderme yaparken cüzdan koduna ve ağ tipine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Zira aksi takdirde ödemenin iadesi gibi bir durum söz konusu değil kriptoda.
Binance'den hangi ağ üzerinden ödeme yapılacaksa ona ilişkin cüzdan kodunu alıp karşı tarafa göndereceksin. Karşı taraf da o cüzdan koduna gönderecek. İlla Binance olmasına gerek yok. İstediği borsa aracılığıyla gönderme yapabilir. Ancak gönderme yaparken cüzdan koduna ve ağ tipine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Zira aksi takdirde ödemenin iadesi gibi bir durum söz konusu değil kriptoda.

Çözüm
@rueens Kendi cüzdan koduma nerden bakabilirim? Binancede.
Binance'e giriş yaptıktan sonra sağ üstte "Yatırma" seçeneğine tıklayın. Daha sonra "Kripto Yatırın" seçeneğine tıklayın. Oradan ödeme alacağınız coin tipini seçin (muhtemelen USDT olarak ödeme yapacaktır). Daha sonra ağ türünü seçin (TRC20 ağı en hızlı ve az maliyetli ağ türüdür, veya en son öyleydi). Orada evvelden oluşturulmuş ağ hesabınız varsa gözükür. Gözükmüyorsa "Adres al." seçeneğine tıklayın. Adresiniz oluşturulacaktır.

@rueens USDT olarak seçtim ve dediğiniz gibi TRC20 ağını seçtim adreside aldım şimdi bu adresi ona atsam o direk gönderebiliyormu? Başka birşey yapmam gereklimi. Ayrıca bu adres sınırsız kullanıma sahipmi?

@rueens USDT olarak seçtim ve dediğiniz gibi TRC20 ağını seçtim adreside aldım şimdi bu adresi ona atsam o direk gönderebiliyormu? Başka birşey yapmam gereklimi. Ayrıca bu adres sınırsız kullanıma sahipmi?
Adresi karşı tarafa atıp ödemenin TRC20 ağından USDT olarak yapılması gerektiğini söyleyin. Ödemenin yapılması akabinde yoğunluğa bağlı olarak kısa süre içerisinde ödeme hesabınıza USDT olarak düşecektir. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Adres ise Binance sizi bu konuda uyarıncaya kadar geçerli olur

Geri
Yukarı