Çözüldü BIOS CSM'den UEFI'ye geçince post screen hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali_Kılıç

Hectopat
Daha fazla  
BIOS CSM'den UEFI'ye geçince integrated Graphics share Memory 64MB to 32MB CSM to UEFI onay verdikten sonra post screen ekranı siyah kalıyor ve oturum açılıyor. BIOS'a erişim sağlayamıyorum. BIOS pilini çıkarıp takınca düzeldi. Post screen hatası olmadan UEFI'ye nasıl geçebilirim?
  • MSI B360M PRO-VH
  • MSI GTX1060 Armor 6 GB OC V1.
  • Crucial 8 GB Ballistix Sport lt DDR4 2400MHz.

Son düzenleme:
Çözüm
Rufus ile UEFI ile GPT formatında temiz kurulum yapmıştım. Neyse sonuçları aktarırım.

Kurulum UEFI değilse hata verebiliyor. Temiz UEFI kurulum yapıp deneyebilirsiniz.
CSM'den UEFI'ye aldıktan sonra boot kısmından USB belleği seçtim formatlamak için, siyah ekranda kalıyor.

FDA67771-2453-4F55-9AB4-E4F28EEF1559.jpeg

Sorun Windows OS Configuration seçeneği içinden BIOS UEFI/CSM mode ayarını CSM'den UEFI'ye alıp kaydedince post screen ve BIOS ekranı siyah kalıp direk Windows oturum açma ekranı geliyor. Sorunu halen çözemedim.

@Recep Baltaş

BIOS'ta UEFI ayarı sonrası görüntü gelmemesi

@CrossBench aynı sorunu yaşamış.

HDMI kablosunu çıkarıp Paugge VESA sertifikalı 2M Display Port 1.4 kablo takınca UEFI'ye geçebildim. Sorun çözülmüştür.
Kurulum UEFI değilse hata verebiliyor. Temiz UEFI kurulum yapıp deneyebilirsiniz.

Rufus ile UEFI ile GPT formatında temiz kurulum yapmıştım. Neyse sonuçları aktarırım.

CSM'den UEFI'ye aldıktan sonra boot kısmından USB belleği seçtim formatlamak için, siyah ekranda kalıyor.

FDA67771-2453-4F55-9AB4-E4F28EEF1559.jpeg

Sorun Windows OS Configuration seçeneği içinden BIOS UEFI/CSM mode ayarını CSM'den UEFI'ye alıp kaydedince post screen ve BIOS ekranı siyah kalıp direk Windows oturum açma ekranı geliyor. Sorunu halen çözemedim.

@Recep Baltaş

BIOS'ta UEFI ayarı sonrası görüntü gelmemesi

@CrossBench aynı sorunu yaşamış.

HDMI kablosunu çıkarıp Paugge VESA sertifikalı 2M Display Port 1.4 kablo takınca UEFI'ye geçebildim. Sorun çözülmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı