BIOS Ekranından Windows'a Dönemiyorum

Asrın Kol

Decapat
Bilgisayarda oyun oynuyordum, oyunu kapatıp masaüstüne döndüm ve başka bir odaya geçtim. Geri döndüğümde BIOS ekranı açıktı. Save and Exit'a basarak çıktım, bilgisayar yeniden başladı fakat tekrar BIOS ekranı açıldı. Kendi kendine nasıl BIOS ekranı açıldı ve nasıl Windows'a geri dönebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakartının marka modeli ne bilmiyorum ama eğer boot override diye bir şey varsa oradan Windows Boot Manager'ı seçeceksin, kendisi boot edecek. Eğer laptop kullanıyorsan yaşadığın sorunu önceden yaşamış olan arkadaşım var, diskine zarar gelmişti, seninkine de gelmiş olabilir.

Anakartının marka modeli ne bilmiyorum ama eğer Boot override diye bir şey varsa oradan Windows Boot Manager'ı seçeceksin, kendisi Boot edecek. Eğer laptop kullanıyorsan yaşadığın sorunu önceden yaşamış olan arkadaşım var, diskine zarar gelmişti, seninkine de gelmiş olabilir.

Anakartım ASUS B450M-K ve masaüstü kullanıyorum bilgisayarı kapattım birazdan tekrar açıp bakacağım.
Fakat BIOS açıkken işlemci sıcaklığını 70 derecede sabit gösteriyordu acana o yüzden yapıyor olabilir mi çünkü AMD Ryzen 5 3600 takılı ve stock fanını kullanıyorum Witcher 3 vs. oynarken 90 dereceyi gördüğü oluyordu BIOS ekranindayken yük altında olmamasına rağmen 70 derece olması anormal geldi bana.

Anakartım ASUS B450M-K ve masaüstü kullanıyorum bilgisayarı kapattım birazdan tekrar açıp bakacağım.
Tamam o zaman, kesin boot override seçeneği var. BIOS'a giriyorsun, Advanced Mode'a giriyorsun, sonra Boot sekmesine giriyorsun ve en aşağıdaki Boot Override yazan yerin altında Windows Boot Manager'ı göreceksin.
Fakat BIOS açıkken işlemci sıcaklığını 70 derecede sabit gösteriyordu acana o yüzden yapıyor olabilir mi çünkü AMD Ryzen 5 3600 takılı ve stock fanını kullanıyorum Witcher 3 vs. oynarken 90 dereceyi gördüğü oluyordu BIOS ekranindayken yük altında olmamasına rağmen 70 derece olması anormal geldi bana.
Bende de Ryzen 5 3600 ve stok soğutucu var, bende de öyle oluyor BIOS'ta. Ancak önemli olan BIOS'taki sıcaklık değil, boşta ve yük altında altığın sıcaklıklardır. BIOS'taki sıcaklığı çok kafana takma.

Tamam o zaman, kesin Boot override seçeneği var. BIOS'a giriyorsun, Advanced Mode'a giriyorsun, sonra Boot sekmesine giriyorsun ve en aşağıdaki Boot override yazan yerin altında Windows Boot Manager'ı göreceksin.

Bende de Ryzen 5 3600 ve stok soğutucu var, bende de öyle oluyor BIOS'ta. Ancak önemli olan BIOS'taki sıcaklık değil, boşta ve yük altında altığın sıcaklıklardır. BIOS'taki sıcaklığı çok kafana takma.

Șimdi açtım tekrardan bilgisayarı ve direkt Windows açıldı ilginç bir şekilde sorun şimdilik çözülmüş gibi görünüyor tekrarlarsa Boot override denerim öneriniz için teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı