BIOS "exit discarding changes" uyarısı

Muhammed3141

Hectopat
Daha fazla  
BIOS'a girdiğimde "exit discarding changes" deyip duruyor sanki birisi sürekli ESC'ye başlıyormuş gibi oluyor. Daha önceden laptop klavyeme su döktüm ve klavye kendi kendine tuşlara basmaya başladı bende laptopum klavyesini Windows'tan devre dışı bıraktım harici klavye ile yönetiyorum fakat BIOS'a girdiğimde sanki laptopun klavyesi aktif ve o takılıyor gibi gözüküyor. Muhtemelen de öyle. Ben BIOS'ta laptop klavyesini kullanmasını nasıl engellerim? Bu sorun extra bir işletim sistemi daha kurunca da oluyor arasında geçiş yapamıyorum. Bunu nasıl düzeltirim? BIOS'un içinde gezine biliyorum fakat bu beni rahatsız ediyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240302_203743.jpg
    IMG_20240302_203743.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 19
Acilen laptopun kurutulması lazım. Korozyon başlayabilir ve bu şekilde kullanmanız sağlıklı değil.

Bazı BIOS'larda onboard klavyeyi kapatabiliyordunuz ancak şu durumda hiçbir şey yapılmıyor anladığım kadarıyla. Olabildiğince kendi imkanlarınız ile kurutmayı denediniz mi?

BIOS'a girdiğimde "exit discarding changes" deyip duruyor sanki birisi sürekli ESC'ye başlıyormuş gibi oluyor. Daha önceden laptop klavyeme su döktüm ve klavye kendi kendine tuşlara basmaya başladı bende laptopum klavyesini Windows'tan devre dışı bıraktım harici klavye ile yönetiyorum fakat BIOS'a girdiğimde sanki laptopun klavyesi aktif ve o takılıyor gibi gözüküyor. Muhtemelen de öyle. Ben BIOS'ta laptop klavyesini kullanmasını nasıl engellerim? Bu sorun extra bir işletim sistemi daha kurunca da oluyor arasında geçiş yapamıyorum. Bunu nasıl düzeltirim? BIOS'un içinde gezine biliyorum fakat bu beni rahatsız ediyor.
Klavyeyi söküp temizlemeye çalışmaktan veya direk sökmekten başka iptal etme yolu olmaz muhtemelen.

Dostum klavyeni kurut Allah göstermesin BIOS'dayken laptop kapanırsa başın ağrımasın.

Geri
Yukarı