BIOS güncelleme sonrası CPU "ez LED" yanıyor

aitsizbiri

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar dün yaptığım BIOS güncellemesi sonrasında siyah ekranda kaldı bilgisayar mouse güç gelirken klavyeye güç gelmiyor öte yandan hem BIOS sıfırlama pilini çıkardım hem de onun altındaki iki tele tornavida ile sıfırlama yaptım gene sorun aynı. Sizlere sorum ise anakart mı öldü yoksa CPU mu öldü ve bunun bir çözümü var mı ve öneriniz nedir?
Anakart model: MSI MPG Z490 Gaming Carbon Wi-Fi
İşlemci: İ 7 10700k.

Pili çıkartmadan önce JBAT1'i tornavidayla kısa devre yapın. Fakat en az 10 saniye tornavidayı orada temas halinde tutun. Daha sonra pili çıkartıp 5 10 dakika kadar da pili takmadan bekleyin. Sonra pili takıp sistemi açmayı deneyin. Anakart ya da CPU'nuzun zarar gördüğünü zannetmiyorum. BIOS'da bir sorun var muhtemelen.

Pili çıkartmadan önce jbat1'i tornavidayla kısa devre yapın. Fakat en az 10 saniye tornavidayı orada temas halinde tutun. Daha sonra pili çıkartıp 5 10 dakika kadar da pili takmadan bekleyin. Sonra pili takıp sistemi açmayı deneyin. Anakart ya da CPU'nuzun zarar gördüğünü zannetmiyorum. BIOS'da bir sorun var muhtemelen.

Onuda deneyip muhakak burada guncelleme yapacağım lakin ben doğru BIOS indirdiğime eminim cunku resmi site üzerinden ve anakartımın modelini girerek indirip BIOS'u güncelledim. İki gündür kafayı yedim işlemciyi bile çıkarıp tekrar taktım sonuç hep aynı.

BIOS'u doğru indirmek yetmiyor, doğru kurmak da gerekiyor. Anakartınızda yedek BIOS hafızası var mı bilmiyorum, araştırdığımda bir bilgiye erişemedim. BIOS hasar gördüyse ve yedek BIOS yoksa anakartı servise göndermeniz gerekebilir.

BIOS'u doğru indirmek yetmiyor, doğru kurmak da gerekiyor. Anakartınızda yedek BIOS hafızası var mı bilmiyorum, araştırdığımda bir bilgiye erişemedim. BIOS hasar gördüyse ve yedek BIOS yoksa anakartı servise göndermeniz gerekebilir.
Son çare o olacak zaten hocam

Geri
Yukarı