BIOS güncellemesi sonrası açılışta BIOS'a giriş ekranı geliyor

Hakan Çetin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarın geçenlerde macununu değiştirdim ve BIOS'u Update ettim, bu yüzden ayarları sıfırlandı fakat eskiden bende BIOS'a giriş için Del veya F2 basın ekranı gelmeden direkt PC açılıyordu ve hızlı olduğu için işime geliyordu. BIOS'la bir işim yok çünkü her Update sonrası yapılması gereken Tweak'leri yapıyorum zaten. Fakat Fast Boot açık olmasına rağmen hem (Windows'tan hem BIOS'tan) o BIOS'a giriş ekranı geliyor, sonra PC açılıyor, bu yüzden de PC yavaş açılıyor. Acaba kaçırdığım bir kısım mı var? Fikir verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarın geçenlerde macununu değiştirdim ve BIOS'u Update ettim, bu yüzden ayarları sıfırlandı fakat eskiden bende BIOS'a giriş için Del veya F2 basın ekranı gelmeden direkt PC açılıyordu ve hızlı olduğu için işime geliyordu. BIOS'la bir işim yok çünkü her Update sonrası yapılması gereken Tweak'leri yapıyorum zaten. Fakat Fast Boot açık olmasına rağmen hem (Windows'tan hem BIOS'tan) o BIOS'a giriş ekranı geliyor, sonra PC açılıyor, bu yüzden de PC yavaş açılıyor. Acaba kaçırdığım bir kısım mı var? Fikir verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :)

Bu tarz bir durum bende yaşamıştım BIOS'un pilini cıkar tak yapınca aynısı olmustu başta BIOS pilinin bitiğini düşünmüştüm ama 2 - 3 gün içinde kendi kendine düzelmişti

Bu tarz bir durum bende yaşamıştım BIOS'un pilini cıkar tak yapınca aynısı olmustu başta BIOS pilinin bitiğini düşünmüştüm ama 2 - 3 gün içinde kendi kendine düzelmişti.

Evet aynı şekilde bende daha önce Update ettiğimde yine böyle logo geliyor sonra PC açılıyordu sonra VR Headset'in DP girişini kasaya takınca 2 ekran olarak algılama oldu ondan sonra PC bir daha o kısmı görmeden açılmaya başlamıştı en kötü tekrar o yöntemi deneyeceğim :D

Geri
Yukarı