BIOS her açılışta sıfırlanıyor

Sılaaa

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle burada yeniyimde 1 aydır bir sorun yaşıyorum da bilgisayarımla ilgili. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci Ryzen 5 5600.
RAM Fury Beast 32 GB.
Ekran kartı Sapphire RX 6650 XT.
Anakart MPG B550 Gaming Plus.
SSD Kingston NV2 SNV2S/500G

BIOS pilinde sorun olabilir.

Anakart sıfır ama 10 gündür elimde ve 3 veya 4 gün sorunsuz çalıştı sonra böyle yaptı bir anda
Ve bu anakarta geçmemin sebebi kullandığım eski anakartım BIOS'u sıfırlamaya başlayınca pilini değiştirdim aynı sorun devam edince nu B550 anakarta geçtim 10 gün önve 3. gün bu anakartta aynı sorun başladı

Anakart sıfır ama 10 gündür elimde ve 3 veya 4 gün sorunsuz çalıştı sonra böyle yaptı bir anda
Ve bu anakarta geçmemin sebebi kullandığım eski anakartım BIOS'u sıfırlamaya başlayınca pilini değiştirdim aynı sorun devam edince nu B550 anakarta geçtim 10 gün önve 3. gün bu anakartta aynı sorun başladı
BIOS güncellemesi yapıp deneyin yine oluyorsa sorun BIOS pilinde gibi duruyor bir şey değişeceğini düşünmüyorum ama eğer bunlar olmazsa ramlerden birini çıkarıp deneyin.

BIOS güncellemesi yapıp deneyin yine oluyorsa sorun BIOS pilinde gibi duruyor bir şey değişeceğini düşünmüyorum ama eğer bunlar olmazsa RAM'lerden birini çıkarıp deneyin.

BIOS'u güncelledim sadece 1 veya 2 kerelik PC açılışında düzeldi sonra tekrar aynı sorun pilide denedim RAM'leri de anakartımda boot ışıgı yanıyor uzun süre sonra PC kendini sıfarlayıp tekrar açılıyor 1 dk falan sürüyor açılışı

BIOS'u güncelledim sadece 1 veya 2 kerelik PC açılışında düzeldi sonra tekrar aynı sorun pilide denedim RAM'leri de anakartımda boot ışıgı yanıyor uzun süre sonra PC kendini sıfarlayıp tekrar açılıyor 1 dk falan sürüyor açılışı
XMP ayarları kapalı bir şekilde deneyin. Ramlerle ilgili bir sıkıntı olabilir.

Geri
Yukarı