BIOS Update Nasıl Yapılır?

Anakartın sitesinden en güncel ve doğru
sürücüyü (zaten 5,6 kb bir şey) indirin.
(Daha sonra güç durumunu kontrol edin.
Eğer yüklenme durumunda enerji kesilirse vay haline...)
İndirilen sürücüye çift tıklayıp adım adım ilerlersen (oyun kurmak gibi) son sürüme geçmiş olursunuz.
Not: PC birkaç kere yeniden başlayabilir
Sakın gücü kesmeyin.

Bazı anakartlarda bios update yapmak için sürücü indirip usb ye atarak pcyi yeniden başlatarak bios menüsünden kuruluyor.
Anakartın sitesinden en güncel ve doğru
sürücüyü (zaten 5,6 kb bir şey) indirin.
(Daha sonra güç durumunu kontrol edin.
Eğer yüklenme durumunda enerji kesilirse vay haline...)
İndirilen sürücüye çift tıklayıp adım adım ilerlersen (oyun kurmak gibi) son sürüme geçmiş olursunuz.
Not: PC birkaç kere yeniden başlayabilir
Sakın gücü kesmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

BİOS güncellemek bilgisayarınızı uçak yapmaz. Daha önce yapmadıysanız denemeyin. Geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkabilir. Elektrik kesilmesi gibi durumlar'da anakartınız çöp olabiliyor.

Şu an sisteminde parça uyuşmazlığı yoksa veya yeni bir parça eklemeyecek isen bios güncellemesine o kadar da gerek yok çünkü büyük fark oluşturmuyor.

Denemeyin demek doğru değil bence. Rehber videolar mevcut kesinlikle denenebilir. Denemeyin dedikçe karşıdaki kişinin tecrübe kazanmasını engelliyorsunuz. Videolara uyduğu sürece sıkıntı olma olasılığı çok düşük.

Herkese merhaba, aşağıda iki adet görsel paylaştım. Asus Eee PC 1015PX modelinin Bios görüntüsüdür. Güncelleme yapmak için herhangi bir girdi seçeneği bulunmamakta. Eski tip bios. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2018-11-19 at 00.11.04.jpeg
    WhatsApp Image 2018-11-19 at 00.11.04.jpeg
    161,2 KB · Görüntüleme: 83
  • WhatsApp Image 2018-11-19 at 00.16.05.jpeg
    WhatsApp Image 2018-11-19 at 00.16.05.jpeg
    147,6 KB · Görüntüleme: 80

Geri
Yukarı