BIOS ve Islemci Sicakligi

Okan Güclü

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar Merhaba bazi kisiler beni billiyordur diger konulardan ki cok fazla Islemci Sicakligi ile ilgili konu actim bazi kisiler ki onlarin isimlerini billmiyorum bana yardimci oldular öncelikle onlara Tessekür ediyim

Islemci Sicakligi gittikce yükseliyor CPU 80 Dereceye bile geldi CPU Cekirdeklerini düsünmeyin bile 90 Derece
Bios'u güncelledigimden kaynakli oldugunu düsünüyorum billiyorsunuz ki Voltaj yüksellince CPU Derecesi de yükselir bende baktim ve bunu buldum

GIGABYTE - Mainboard - Socket 1150 - GA-B85M-D3H (rev. 1.x)

gördügünüz üzere Bios kisma geldigimiz zaman en güncell Bios sürümü F14 gözüküyor yaninda ise CPU VCore set 1.8 Volt diyor. Bios dan kaynakli oldugunu düsünüyorum ki CPU'mu yakmak istemem hic kimse istemez. Bende size bir soriyim dedim

Orada option denmiş yani öyle bir seçenek eklenmiş gibi yorumluyorum ben.
Yani "set to" denmemiş, o değere çekilmemiş.
Daha önceki sorunlarını incelemedim.
CPU soğutucun ve macunun iyi ise mekanik olarak yapılacak birşey yok.
Task manager'dan cpu'yu kullanımı yüksek mi, yüksek ise hangi programlar kullanıyor onları inceleyip, gereksizleri kaldırabilir ya da disable edebilirsin.
Son olarak undervolting yani işlemcinin izin verdiği daha düşük voltajlara çekebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı