BIOS'tan SpeedStep açınca sistem açılmıyor

Umut Kaya Bal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben eskiden Intel SpeedStep'i kullanabiliyordum. BIOS'umu güncelledim ve artık Windows açılmıyor. Sadece BIOS'tan SpeedStep kapatınca açılıyor. Laptop Samsung RV510.

BIOS ayarlarını sıfırladım bir işe yaramadı, bellek hatası testi yaptım hata bulamadı. Samsung sitesinden laptopuma uygun BIOS'u indirdim, rv510.exe adı, açınca bataryanız %30 altında bu yüzden BIOS güncellenemez diyor. Ama PC 10 yaşında ve batarya öleli 5 yıl oldu. Batarya takılıyken kabloyu çıkarıyorum, direkt kapanıyor. O yüzden pilsiz kullanıyorum, daha çok performans veriyor. BIOS'u USB ile güncelleyebilir miyim? Kısaca bu SpeedStep hatasını nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de fanlar canavar gibi çalışıyor ama termal macunu 10 yıldır deiştirmedim değiştirmeli miyim?
Masaüstünde 75-80 derece oluyor arka planda işlem yokken bu normal bir değer mi dizimin üstüne koyunca yanıyom. :D
Umarım sorununuz çözülür pek yardımcı olamadım kusura bakmayınız.

Sorun değil şimdi reboot yapıyorum

Laptop 2. denemedede açıldı. Kasa ve fan temizliğini geçen yıl yapmıştım.
Yardımınız için teşekkürler.
Merhaba sorun devam ediyor. Bugün art arda 18 defa açmaya alışıtım 18.de açıldı. Çok büyük bir sorun bence BIOS'ta sorun var.
Umarım sorununuz çözülür pek yardımcı olamadım kusura bakmayınız.

Merhaba sorun hala devam ediyor. Yaklaşık 30 foruma gezdim hiç bulamadım nedenini acaba achi mode IDE yaparsam sorunum düzelir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı